101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00
NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

Zaczął się proces kobiety, której córka wypadła z okna

Data publikacji: 14.12.2017 11:52 / Data aktualizacji: 14.12.2017 13:50
Autor: Ewa Pociejowska-Gawęda / Kategoria: Wiadomości
Komentarze

Sąd Rejonowy w Jędrzejowie. Rozprawa w procesie Emilii K., matki 14-miesięcznej dziewczynki, która wypadła z okna mieszkania na czwartym piętrze bloku
Jędrzejów. 14.12.2017 / Fot. Ewa Pociejowska-Gawęda / Radio Kielce

W Sądzie Rejonowym w Jędrzejowie rozpoczął się proces Emilii K., matki 14-miesięcznej dziewczynki, która wypadła z okna mieszkania na czwartym piętrze bloku w Jędrzejowie. W wyniku poniesionych obrażeń dziecko zmarło. EmilIa K. została oskarżona o narażenie dziecka na niebezpieczeństwo utraty życia.

Z ustaleń śledczych wynika, że kobieta w chwili zdarzenia miała prawie dwa promile alkoholu we krwi. Podczas rozprawy odmówiła składania wyjaśnień. Przyznała się do popełnionych czynów.

Sąd Rejonowy w Jędrzejowie. Rozprawa w procesie Emilii K., matki 14-miesięcznej dziewczynki, która wypadła z okna mieszkania na czwartym piętrze blokuJędrzejów. 14.12.2017 / Fot. Ewa Pociejowska-Gawęda / Radio Kielce

Sędzia Janusz Szumski odczytał jej wyjaśnienia. Wynika z nich, że kobieta miała problemy zdrowotne związane z ciążą. Pokłóciła się z mężem i wypiła po kryjomu alkohol. Później zasnęła. Nie pamięta jak doszło do tego, że okno w mieszkaniu zostało otwarte. Obudziło ją pukanie do drzwi. Nieznajomy mężczyzna poinformował ją o wypadku. Adwokat oskarżonej wniósł o dobrowolne poddanie się karze i zaproponował dla niej karę 1 roku więzienia w zawieszeniu na 3 lata. Prokurator nie zgodził się na zawieszenie kary, w związku z czym sąd zdecydował o przeprowadzeniu postępowania dowodowego i przesłuchania świadków.

Z prawa do odmowy składnia zeznań skorzystał oskarżyciel, czyli ojciec dziecka. Zeznania złożyło natomiast 5 świadków, w tym sąsiedzi z bloku naprzeciwko. Dwie kobiety mówiły, że widziały siedzące na parapecie dziecko. Osobiście nie znały oskarżonej. Jak podkreśliła jedna z nich, wielokrotnie widywała oskarżoną z dziewczynką na spacerze i zawsze się nią dobrze opiekowała.

Sąd Rejonowy w Jędrzejowie. Rozprawa w procesie Emilii K., matki 14-miesięcznej dziewczynki, która wypadła z okna mieszkania na czwartym piętrze blokuJędrzejów. 14.12.2017 / Fot. Ewa Pociejowska-Gawęda / Radio Kielce

Podczas rozprawy przesłuchana została również policjantka, która prowadziła dochodzenie na miejscu zdarzenia. Kiedy poszła do mieszkania oskarżonej okazało się, że była ona w szoku i kontakt z nią był utrudniony. Wyczuwalny był alkohol. Na miejscu w mieszkaniu pomimo podejmowanych prób nie udało się zbadać trzeźwości oskarżonej.

Termin kolejnej rozprawy wyznaczony został na 16 stycznia 2018 roku. Wtedy przesłuchani zostaną świadkowie, którzy po zdarzeniu byli jako pierwsi w mieszkaniu oskarżonej.

Kobiecie grozi do 5 lat więzienia.

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2018 / Realizacja: dimax design & kita solution