101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00
NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

Pińczowska biblioteka dostarczy książki do domu. Wystarczy zadzwonić

Data publikacji: 14.12.2017 15:21
Autor: Kamil Włosowicz / Kategoria: Wiadomości
Komentarze

Biblioteka przy ul. Okrzei w Kielcach
Fot. Stanisław Blinstrub / Radio Kielce

Kolejne biblioteki w regionie dołączają do akcji "Książka na telefon". To inicjatywa skierowana do osób starszych lub chorych, którym trudno osobiście dotrzeć do wypożyczalni po lekturę. Wystarczy zadzwonić do placówki, zamówić wybrany tytuł i czekać na jego dostarczenie. Podobną usługę wprowadziła w tym roku m. in. Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna w Pińczowie.

Pierwszy raz, pracownicy tej biblioteki ruszyli z książkami w miasto 15 lat temu. Wtedy akcję nazwano "Obwoźną biblioteką". Jak tłumaczy dyrektor placówki, Jolanta Opoka, pomysł postanowiono reaktywować. - Biblioteki szukają różnych sposobów, by do czytania przekonać większą liczbę osób – podkreśla dyrektor placówki.     

Z pomocy pińczowskich bibliotekarek korzysta m. in. Alicja Gransort, dla której z powodu problemów z poruszaniem się, pomoc ze strony bibliotekarzy okazała się niezbędna. - Cieszę się, że mogę taką pomoc otrzymywać. Jestem stałą czytelniczką biblioteki od lat i bez czytania nie wyobrażam sobie życia – podkreśliła Alicja Gransort.   

Książki pani Alicji dostarcza najczęściej Elżbieta Nowacka-Szkoła. Jak przekonuje, zapotrzebowanie na tę formy pomocy jest duże. - W większości osobom starszym, służymy również radą w doborze odpowiedniej lektury – tłumaczy bibliotekarka.   

Od roku akcja prowadzona jest również przez Wojewódzką Bibliotekę Publiczną w Kielcach. Książki na telefon można również pożyczać w Gminnych Bibliotekach Publicznych, m. in. w Samsonowie, Nowinach  i Rytwianach.  

Tagi do tego wpisu
Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2019 / Realizacja: dimax design & kita solution