101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00
NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

Radni z Lipnika zdecydowali. Andrzej Grządziel wójtem do przyszłorocznych wyborów

Data publikacji: 14.12.2017 18:41
Autor: Emilia Sitarska / Kategoria: Wiadomości
Komentarze

Sesja Rady Gminy w Lipniku
Lipnik. 14.12.2017 / Fot. Emilia Sitarska / Radio Kielce

Nie odbędą się przedterminowe wybory na wójta Lipnika. Tak zdecydowali radni na dzisiejszej sesji Rady Gminy stosunkiem głosów 9 do 6. Oznacza to, że do jesieni 2018 roku wójtem będzie Andrzej Grządziel. Jak informowaliśmy, decyzją Prezesa Rady Ministrów został wyznaczony do pełnienia tej funkcji od poniedziałku.

Za przyjęciem uchwały o nieprzeprowadzaniu przedterminowych wyborów była radna Monika Różycka, która mówi, że teraz należy skupić się na inwestycjach, a nie organizowaniu głosowania. Dodaje, że ogłoszenie przedterminowych wyborów wiązałoby się z tym, że zaniechane by były kolejne inwestycje. Radna uważa, że przez ten rok wiele można zrobić i nie należy organizować wyborów wójta.  

Sesja Rady Gminy w LipnikuLipnik. 14.12.2017 / Fot. Emilia Sitarska / Radio Kielce

Z kolei radni opozycyjni uważają, że to mieszkańcy powinni zdecydować, kto ma rządzić gminą. Jak podkreśla Helena Sierpniak - mieszkańcy informowali ją, że oczekują przedterminowych wyborów, bo nie chcą, aby Andrzej Grządziel, który pochodzi z Opatowa, był wójtem ich gminy. Radna mówi, że jeśli tylko jest możliwość, to właśnie wyborcy powinni o tym zdecydować.
Radna Anna Sidor zwraca uwagę, że przedterminowe wybory mogłyby wyłonić nowych liderów, bo przez 20 lat rządów jednej osoby, nie było takiej szansy. Przedterminowe wybory pozwoliłyby rozwinąć skrzydła innym, którzy chcą działać w samorządzie.

Nowy wójt zastąpi na stanowisku zmarłego w listopadzie Józefa Bulirę. Andrzej Grządziel zapowiedział, że będzie prowadził inwestycje drogowe, chce również, aby do Włostowa powrócił posterunek policji oraz żeby powstał dzienny ośrodek, w którym seniorzy mogliby spędzać czas.

Jak nieoficjalnie dowiedziało się Radio Kielce, jeszcze wczoraj grupa radnych chcąca głosować za przeprowadzeniem przedterminowych wyborów miała większość.

Sesja Rady Gminy w LipnikuLipnik. 14.12.2017 / Fot. Emilia Sitarska / Radio Kielce

Tagi do tego wpisu
Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2018 / Realizacja: dimax design & kita solution