101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00
NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

Kielce uhonorują Przemysława Gosiewskiego

Data publikacji: 14.12.2017 18:47
Autor: Wiktor Dziarmaga / Kategoria: Wiadomości
Komentarze

18.12.2016. Wystawa „Dla Ciebie Polsko Ojczyzno Moja, Przemysław Gosiewski 1964- 2010”
Fot. Kamil Król / Radio Kielce

Pomnik Przemysława Gosiewskiego stanie w Kielcach. W Senacie podpisano akt założycielski komitetu społecznego na rzecz budowy pomnika. Na tę chwilę gremium tworzy 21 osób, wśród nich między innymi rodzice wicepremiera, a także senatorowie: Jarosław Rusiecki, Grzegorz Bierecki i Jacek Włosowicz. Przewodniczącym zespołu jest senator Krzysztof Słoń.

Jak informuje parlamentarzysta - w najbliższym czasie grupa przystąpi do działania i określi kształt i miejsce ustawienia pomnika. Senator dodaje, że kwestią do uzgodnienia jest sposób przedstawienia sylwetki wicepremiera. Na razie nie wiadomo również, gdzie pomnik mógłby zostać ustawiony. Choć - jak dodaje Krzysztof Słoń - jest już kilka możliwych miejsc.

- Jest kilka lokalizacji, które będziemy konsultować w ramach komitetu. Mamy przecież ulicę Przemysława Gosiewskiego. Są też inne miejsca związane w sposób szczególny z osobą premiera. Kielce zawdzięczają mu powstanie uniwersytetu. Z kolei Świętokrzyskie Centrum Onkologii dzięki staraniom Przemysława Gosiewskiego zyskało Pozytonowy Tomograf Emisyjny, umożliwiający wczesne wykrywanie chorób nowotworowych. Najważniejsze jest to, aby miejsce było adekwatne do zasług, jakie nasze miasto zawdzięcza Przemysławowi Gosiewskiemu - powiedział Krzysztof Słoń.

Senator dodał jednocześnie, że lokalizacja będzie ustalana z władzami miasta.  - Zachęcamy wszystkich, którzy chcieliby włączyć się w działanie komitetu. W najbliższym czasie poinformujemy także o rozpoczęciu składki na rzecz budowy pomnika - dodał senator.

Senator Krzysztof Słoń liczy, że pomnik powstanie w przyszłym roku. W komitecie zasiadają także: prezydent Kielc Wojciech Lubawski oraz Jacek Semaniak, rektor Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach.

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2019 / Realizacja: dimax design & kita solution