101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00
NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

Podczas tego spotkania nikt nie czuł się samotny

Data publikacji: 14.12.2017 20:27
Autor: Grażyna Szlęzak-Wójcik / Kategoria: Wiadomości
Komentarze

Spotkanie wigilijne dla osób samotnych i starszych w Obrazowie
Obrazów. 14.12.2017 / Fot. Grażyna Szlęzak-Wójcik / Radio Kielce

Ponad sto samotnych i starszych osób wzięło udział w spotkaniu wigilijnym w Obrazowie. Jak powiedział wójt Krzysztof Tworek, jest to szczególny przedświąteczny czas i władzom gminy zależało na tym, aby podczas spotkania stworzyć namiastkę rodzinnej atmosfery. Dodał, że takie spotkanie jest okazją do integracji, pogłębienia znajomości i zwykłej rozmowy, której osobom samotnym często brakuje najbardziej.

Uczestniczące w wydarzeniu Anna Niezgoda z Bilczy i Julia Dudek ze Świątnik mówiły nam, że to bardzo dobry pomysł, aby przed świętami tak duża grupa seniorów spotkała się przy wspólnym stole.

- Na wsi niewiele jest rozrywek, a takie spotkanie, to dla nas duże urozmaicenie codzienności. Cieszymy się, że ktoś nas docenił i zaprosił - mówiły nasze rozmówczynie i podkreślały, że opiekunowie społeczni w gminie Obrazów na co dzień dbają o seniorów, nie tylko okazjonalnie.

Spotkanie odbyło się w gospodarstwie agroturystycznym Wojtasówka. Wzięli w nim udział także radni oraz sołtysi. Wszyscy podzielili się opłatkiem. Ze świątecznym programem artystycznym wystąpiły dzieci ze Szkoły Podstawowej w Obrazowie.

Tagi do tego wpisu
Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2019 / Realizacja: dimax design & kita solution