101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00
NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

Maciej Mazur z nagrodą ministra kultury

Data publikacji: 14.12.2017 22:51
Autor: Katarzyna Prędotka / Kategoria: Wiadomości
Komentarze

Wręczenie odznaki honorowej "Zasłużony dla Kultury Polskiej", Od lewej: Stanisław Nyczaj, Marlena Zynger, Maciej Mazur
Kielce. 14.12.2017 / Fot. Katarzyna Prędotka / Radio Kielce

Z zawodu jest grafikiem, ale - jak podkreśla - wykonując konserwacje zabytków spełnia się w tym w stu procentach. Maciej Mazur, otrzymał dzisiaj odznakę honorową "Zasłużony dla Kultury Polskiej". W imieniu ministra kultury odznakę wręczyła mu wojewoda świętokrzyski Agata Wojtyszek.

Od kilku lat Maciej Mazur odnawia ważne dla naszej historii miejsca. Wśród nich był Polski Cmentarz Wojenny w Katyniu. Natomiast w ostatnich sześciu miesiącach Maciej Mazur odnowił m.in. Dolinę Szwajcarską znajdującą się w Warszawie. Chciałby przeprowadzić prace na Monte Cassino i ma nadzieję, że uda się to zrealizować już w przyszłym roku.

Maciej Mazur podkreśla, że odznaka "Zasłużony dla Kultury Polskiej" jest dla niego ogromnym zaskoczeniem i jednocześnie niebywałym wyróżnieniem.

Wniosek do Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego dotyczący uhonorowania Macieja Mazura złożył Stanisław Nyczaj prezes kieleckiego oddziału Związku Literatów Polskich. Jak podkreśla - nagroda została przyznana zasłużenie. - Jest to odznaka ważna, a dla Macieja Mazura pierwsze takie wyróżnienie, więc wydaje mi się, że tym bardziej cenna - dodaje Stanisław Nyczaj.

Podczas uroczystości byli również obecni przedstawiciele kwartalnika literacko-artystycznego "Liry Dram", z którym Maciej Mazur współpracuje. Redaktor naczelna pisma Marlena Zynger, 29 grudnia otrzyma medal "Zasłużony Kulturze Gloria Artis". Jak podkreśla - jest to dla niej bardzo duże wyróżnienie, jednak nie ukrywa że jej praca nigdy nie była nastawiona na zdobywanie nagród czy pochwał. Nie mniej, bardzo się cieszy, ponieważ to świadczy o tym, że ktoś docenia włożoną w tworzenie pisma pracę.

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2018 / Realizacja: dimax design & kita solution