101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00
NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

Budynek po dawnej szkole muzycznej niszczeje, a Komisja milczy

Data publikacji: 15.12.2017 12:50
Autor: Robert Szumielewicz / Kategoria: Wiadomości
Komentarze

Dawna szkoła muzyczna przy ulicy Seminaryjskiej w Kielcach
Fot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

Miasto ma problem z budynkiem przy ulicy Seminaryjskiej, w którym wcześniej mieściła się szkoła muzyczna. Od kilku lat nieruchomość stoi pusta i niszczeje. Budynek przed wojną należał do gminy żydowskiej i zgodnie z obowiązującymi przepisami powinien zostać przekazany na rzecz Gminy Wyznaniowej Żydowskiej w Katowicach.

Decyzje w tej sprawie musi jednak podjąć Komisja Regulacyjna do Spraw Gmin Wyznaniowych Żydowskich w Warszawie. Sprawa budynku przy ulicy Seminaryjskiej została zgłoszona kilka lat temu. Problem polega jednak na tym, że komisja nie wykazuje żadnej aktywności - tłumaczy Filip Pietrzyk, dyrektor Wydziału Gospodarki Nieruchomościami i Geodezji. 

Jak mówi sytuacja jest patowa. Z jednej strony budynek spełnia przesłanki do przeniesienia własności na Gminę Wyznaniową Żydowską, ale musi o tym zdecydować Komisja, która nie reaguje. Dlatego miasto ma związane ręce.

Filip Pietrzyk dodaje, że w takiej sytuacji nie można inwestować w nieruchomość, ani nawet przeznaczyć jej pod dzierżawę. Wpuszczenie najemcy wiąże się z bowiem nakładami finansowymi na adaptację budynku. W sytuacji, gdy nie wiadomo kto jest właścicielem nikt się na taki krok nie zdecyduje.

Obecnie budynek jest jedynie monitorowany. Zainstalowany jest w nim również alarm.

Tagi do tego wpisu
Podobne wiadomości
Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2018 / Realizacja: dimax design & kita solution