101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00
NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

Pomnik Przemysława Gosiewskiego stanie w Kielcach [KOMENTARZE]

Data publikacji: 15.12.2017 13:34
Autor: Wiktor Dziarmaga / Kategoria: Wiadomości
Komentarze

Przemysław Gosiewski
Fot. Radio Kielce

W historii Kielc nie było skuteczniejszego polityka niż Przemysław Gosiewski - podkreśla prezydent miasta Wojciech Lubawski. Dodaje jednocześnie, że w pełni popiera ideę postawienia pomnika tego polityka w stolicy regionu świętokrzyskiego.

Jak informowaliśmy, wczoraj, w Senacie podpisano akt założycielski komitetu społecznego na rzecz budowy pomnika Przemysława Gosiewskiego. W skład gremium wchodzi 21 osób, wśród nich, między innymi: rodzice nieżyjącego wicepremiera, senatorowie, a także dyrektor świętokrzyskiego Centrum Onkologii i rektor Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach.  

Zdaniem Wojciecha Lubawskiego, Przemysław Gosiewski był jak dotąd najskuteczniejszym politykiem, pracującym na rzecz regionu świętokrzyskiego. - Polityk jest zawsze narażony na krytykę. Jednak rozmawiając o Przemysławie Gosiewskim, nie sposób nie dostrzec jego skuteczności. Gdyby nie on, nie mielibyśmy prawdopodobnie uniwersytetu, ani świetnie wyposażonego Świętokrzyskiego Centrum Onkologii - mówi prezydent

Dodaje, że z wielką satysfakcją przyjął propozycję wejścia w skład komitetu. Jak mówi, na razie jest za wcześnie, by wskazywać lokalizację monumentu. - Będziemy wymagać, aby pomnik miał znamiona artystyczne. Moim zdaniem, w drodze konkursu powinniśmy wyłonić artystę, który go stworzy. Lokalizacja zostanie ustalona przez wydział planowania przestrzennego, przy udziale komitetu.

Stanisław Góźdź, dyrektor Świętokrzyskiego Centrum Onkologii uważa, że Przemysław Gosiewski był człowiekiem bezkompromisowo działającym na rzecz Świętokrzyskiego. Jego zdaniem, pomnik powinien stanąć w eksponowanym miejscu, w centrum miasta. - Był to rzeczywisty lider, a wypływało to z jego codziennej, żmudnej pracy. Potrafił rozmawiać ze wszystkimi. Koncentrował się na wszystkich problemach, nie ważne, kto je artykułował. Premier Gosiewski ma swój pomnik także w naszych sercach. To postać nietuzinkowa. Ten pomnik powinien stać w naszym mieście, upamiętniając jego prace i zaangażowanie - stwierdził prof. Stanisław Góźdź.

Przedstawiciele komitetu liczą, że monument uda się odsłonić w przyszłym roku.

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2019 / Realizacja: dimax design & kita solution