101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00
NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

Lekarze skazani za fałszowanie dokumentacji medycznej. Ale do więzienia nie pójdą

Data publikacji: 15.12.2017 13:50 / Data aktualizacji: 15.12.2017 15:07
Autor: Monika Miller / Kategoria: Wiadomości
Komentarze

Ogłoszenie wyroku. Na zdjęciu: Tomasz Stępień - prokurator, Marcin Szewczyk - sędzia oraz oskarżony Zbigniew K.
Skarżysko - Kamienna. 15.12.2017 / Fot. Monika Miller / Radio Kielce

Na kary grzywny zostali skazani przez skarżyski Sąd Rejonowy dwaj lekarze: Zbigniew K. i Michał T. Byli oskarżeni o fałszowanie dokumentacji medycznej. Pierwszy z nich ma zapłacić 15 tysięcy złotych, a drugi - 17 tysięcy złotych grzywny.

Marcin Szewczyk, przewodniczący składu sędziowskiego, uzasadniając wyrok podkreślił, że materiał dowodowy w znacznej części potwierdził zarzuty stawiane medykom. – Oskarżeni są osobami bardzo dobrze wykształconymi. Zbigniew K. ma stopień doktora habilitowanego nauk medycznych, co dowodzi tego, że byli w pełni świadomi tego, jakie obowiązki w zakresie składania rachunków na nich spoczywają – argumentował sędzia. Dodał, że okolicznością łagodzącą wyrok jest fakt, że oskarżeni w całości naprawili szkodę, przez co szpital na tym nie ucierpiał.

Lekarze stanęli przed sądem, pod zarzutem potwierdzenia nieprawdy w dokumentacji medycznej Zakładu Opieki Zdrowotnej w Skarżysku-Kamiennej, w celu osiągnięcia korzyści majątkowej. Chodziło o dokumenty dotyczące wykonanych operacji, w których widniały nazwiska dwóch lekarzy. W rzeczywistości zabieg przeprowadzał tylko jeden z nich.

Prokurator żądał dla obydwu oskarżonych kary 2 lat i 10 miesięcy pozbawienia wolności, zakazu wykonywania zawodu oraz podania wyroków do publicznej wiadomości. Prokurator Tomasz Stępień nie wyklucza apelacji od dzisiejszego wyroku.

- Jesteśmy usatysfakcjonowani tym, że sąd uznał winę oskarżonych. Co do kwestii kary będziemy mogli się wypowiedzieć dopiero po zapoznaniu się z pisemnym uzasadnieniem wyroku – powiedział Tomasz Stępień.

Lekarze wnosili o uniewinnienie. Apelację zapowiedział już oskarżony Zbigniew K. Wyrok jest nieprawomocny.

Ogłoszenie wyroku. Na zdjęciu: Tomasz Stępień - prokurator oraz Marcin Szewczyk - sędziaSkarżysko - Kamienna. 15.12.2017 / Fot. Monika Miller / Radio Kielce

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2018 / Realizacja: dimax design & kita solution