101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00
NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

„Choinka pod choinkę” w telewizyjnej „Jedynce”

Data publikacji: 15.12.2017 14:56
Autor: Michał Kita / Kategoria: Wiadomości
Komentarze

"Choinka pod Choinkę". Drzewko przekazane na aukcję przez Radio Kielce.
Kielce. 14.12.2017 / Fot. Marzena Mąkosa / Radio Kielce

Widzowie programu TVP1 w najbliższą niedzielę będą mogli dowiedzieć się o świątecznej akcji Radia Kielce „Choinka pod choinkę”. Jak mówi Monika Woźniak, dziennikarka TVP3 Kielce, która przygotowała dokument, materiał będzie można zobaczyć w programie „Między Ziemią a Niebem” o godzinie 12.15.

- To jest akcja, która skupia nie tylko radiowców, ale przede wszystkim słuchaczy. "Choinka pod choinkę" organizowana jest od 15 lat. Co roku imponujące jest zaangażowanie słuchaczy w bezinteresowne zbieranie pieniędzy na pomoc dla najbardziej potrzebujących. W ten sposób udało się pomóc między innymi kieleckiemu hospicjum - dodaje Monika Woźniak.

Jak podkreśla, w materiale który zostanie wyemitowany na antenie TVP1, oprócz kulisów przygotowania świątecznego drzewka przez dziennikarzy Radia Kielce oraz licytacji choinek będzie można zobaczyć także tych, do których trafi pomoc z tegorocznej zbiórki, czyli strażaków ochotników.

Zdaniem Przemysława Predygiera, dyrektora TVP 3 Kielce, akcja „Choinka pod choinkę” jest tradycją, która jest warta kontynuowania.

- Początek grudnia od zawsze kojarzy się z licytacjami choinek organizowanymi przez Radio Kielce. Bardzo się cieszę się, że w tym roku również ja mogłem dołożyć swoją cegiełkę na ten szczytny cel – dodał Przemysław Predygier.

W tym roku całkowity dochód z akcji zostanie przeznaczony dla Ochotniczych Straży Pożarnych z regionu na zakup sprzętu i środków ratujących życie i zdrowie. Partnerem "Choinki pod choinkę" jest kielecka Caritas.

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2019 / Realizacja: dimax design & kita solution