101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00
NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

Świąteczne kramy w Kazimierzy Wielkiej

Data publikacji: 16.12.2017 12:49
Autor: Kamil Włosowicz / Kategoria: Wiadomości
Komentarze
Świąteczny Kiermasz w Kazimierzy Wielkiej

Świąteczny Kiermasz w Kazimierzy Wielkiej
Kazimierza Wielka. 16.12.2017 / Fot. Kamil Włosowicz / Radio Kielce

Koła Gospodyń Wiejskich, szkoły i pszczelarze oferowali do sprzedaży swoje produkty na bożonarodzeniowym kiermaszu w Kazimierzy Wielkiej. Świąteczne kramy stanęły na placu przed tamtejszym szpitalem.

Jak informuje Agnieszka Styczeń, koordynatorka corocznej akcji, świąteczny jarmark odbywa się w mieście od 5 lat i cieszy się dużym zainteresowaniem ze strony mieszkańców. Dodała, że jest on nie tylko okazją do sprzedaży i kupna bożonarodzeniowych produktów. Pozwala również na integrację mieszkańców. Nieprzypadkowa jest również lokalizacja. Wspólne kolędowanie przed szpitalem ma również umilić czas pacjentom lecznicy.

Z koncertem kolęd i pastorałek wystąpili uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Wielgusie, którzy na świąteczny kiermasz przygotowali również własnoręcznie wykonane ozdoby. Jak przekonuje Kamila Witek, cała szkolna społeczność włożyła dużo pracy i serca w ich zrobienie. Wśród nich znalazły się choinki, stroiki i kolorowe bombki, a także oryginalny bałwan wykonany z plastikowych kubków.

Natomiast jutro (niedziela)w kazimierskiej Hali Sportowej obędzie koncert kolęd i pastorałek połączony ze wspólną wigilią. Wystąpi góralski zespół młodzieżowy „Mali Holni” z Sierockiego w gminie Biały Dunajec, a także lokalne zespoły: „Gabułtowianki”, seniorzy z zespołem „Gorzkowianie” i uczniowie Szkoły Podstawowej z Wielgusa. Początek o godzinie 15.00.

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2019 / Realizacja: dimax design & kita solution