101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00
NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

Kolędy i wigilijne smaki w Busku

Data publikacji: 16.12.2017 13:52
Autor: Kamil Włosowicz / Kategoria: Wiadomości
Komentarze

Świąteczne kramy w Busku-Zdroju
Busko-Zdrój. 16.12.2017 / Fot. Kamil Włosowicz / Radio Kielce

Ponad 40 świątecznych kramów stanęło na miejskim rynku w Busku-Zdroju. Swoje wyroby na kiermaszu prezentowały koła gospodyń wiejskich, stowarzyszenia, szkoły i ludowi rękodzielnicy.

Plac Zwycięstwa wypełnił się dźwiękami kolęd oraz zapachami wigilijnych i świątecznych potraw. Można było kupić szereg oryginalnych bożonarodzeniowych ozdób. Swoje wyroby, głównie dania wigilijne, oferowały m.in. panie ze Stowarzyszenia Stopniczanki ze Stopnicy. Jak mówi Wioletta Ciećko, oferta była bardzo bogata. Na stołach znalazły się m.in.: suszone i marynowane grzyby, kasza jaglana ze śliwkami, kapusta z grochem, pierogi z kapustą i grzybami, a także słodkie wypieki: makowce, serniki, jabłeczniki i pierniki.

- To prawdziwe specjały z naszej królewskiej ziemi stopnickiej. Smakowanie tych produktów może sprawić, że poczujemy się jak w niebie - przekonuje Wioletta Ciećko. 

Z kolei na straganie Koła Gospodyń Wiejskich ze Skotnik Małych można było znaleźć również paszteciki, gołąbki z kaszą gryczaną, a także żytni i gryczany zakwas na żurek. Robert Dąbal, dyrektor buskiego Centrum Kultury podkreślił, że kiermasz co roku cieszy się dużym zainteresowaniem mieszkańców całego powiatu buskiego oraz przebywających w mieście na kuracji gości.

- Powoli zaczyna nam brakować miejsca, by pomieścić wszystkie stragany - podkreślił Robert Dabal.  

Organizatorem kiermaszu był Urząd Miasta i Gminy oraz Buskie Samorządowe Centrum Kultury.

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2018 / Realizacja: dimax design & kita solution