101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00
NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

Jędrzejowscy uczniowie zbierali surowce wtórne

Data publikacji: 16.12.2017 16:39
Autor: Ewa Pociejowska-Gawęda / Kategoria: Wiadomości
Komentarze

Rozstrzygnięcie konkursu „Zbiórka surowców wtórnych”
Jędrzejów. 16.12.2017 / Fot. archiwum prywatne /

Prawie 60 ton surowców wtórnych zebrali uczniowie z powiatu jędrzejowskiego. Zbierali m.in. aluminium, baterie i makulaturę. Do konkursu przystąpiło ponad 4800 osób z 36 szkół.

Najlepszy wynik osiągnęli uczniowie Szkoły Podstawowej w Brześciu w gminie Wodzisław, drugie miejsce zajęła szkoła w Lipie w gminie Sobków, a trzecie Szkoła Podstawowa w Potoku Wielkim.

Jak powiedziała nauczycielka Anna Świech, w Potoku Wielkim do akcji zbierania surowców wtórnych włączają się wszyscy mieszkańcy.

- Zbiórki makulatury, metalu i plastiku odbywają się od wielu lat. Młodzież angażuje w nie swoich rodziców, a oni - sąsiadów. To swoisty łańcuch ekologiczny - dodała.

Rozstrzygnięcie konkursu „Zbiórka surowców wtórnych”Jędrzejów. 16.12.2017 / Fot. archiwum prywatne /

Indywidualnie najlepsza okazała się Michalina Ryńska ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Jędrzejowie. Drugie miejsce zajął Karol Klasa, natomiast trzecie Kamil Jankowski, obaj ze Szkoły Podstawowej w Mierzawie. Jak powiedziała Michalina Ryńska - na jej sukces zapracowała rodzina, znajomi i przyjaciele.

- Moim zdaniem to bardzo ważne, żeby pomagać przyrodzie i dbać o czystość środowiska. Jeśli to rozumiemy, to robimy chętnie - dodała.

W Jędrzejowie organizatorem konkursu „Zbiórka surowców wtórnych” jest Związek Międzygminny Ekologia. Jak powiedziała Stanisława Leśniewska, przedstawiciel związku, celem konkursu jest motywowanie uczniów, by dbali o środowisko i rozumieli ideę recyklingu.

„Zbiórka surowców wtórnych” odbyła się po raz czwarty. Międzygminny Związek Ekologia skupia wszystkie 9 gmin powiatu jędrzejowskiego. Powstał w 2000 roku.

Tagi do tego wpisu
Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2018 / Realizacja: dimax design & kita solution