101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00
NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

Jarmark Bożonarodzeniowy w „Kuźnicy”

Data publikacji: 16.12.2017 17:15
Autor: Tomasz Piwko / Kategoria: Wiadomości
Komentarze


Suchedniów / Fot. Tomasz Piwko / Radio Kielce

W Ośrodku Kultury "Kuźnica" w Suchedniowie odbył się Jarmark Bożonarodzeniowy. Na kilkunastu straganach można było kupić rękodzieło lokalnych artystów, produkty regionalne, ozdoby świąteczne i stroiki.

Jak podkreślił burmistrz Cezary Błach - dotychczas nie było takiej imprezy w mieście. Dużą atrakcją szczególnie dla najmłodszych była żywa szopka. Znalazły się w niej kucyki, kaczki, gęsi i indyki.

Podczas kiermaszu został także rozstrzygnięty konkurs plastyczny pn. "Kartka świąteczna - Boże Narodzenie - Nowy Rok". Kartki wykonywały dzieci pod okiem seniorów w ramach integracji międzypokoleniowej - dodał Cezary Błach.

Koła gospodyń wiejskich przygotowały specjały kulinarne: pierogi, marynowane grzyby i ciasta. Serwowano gorącą herbatę.

Na jednym ze stoisk Małgorzata Pękala ze Skarżyska sprzedawała pierniki bożonarodzeniowe. Jak powiedziała - ciastka wykonuje z naturalnych składników: mąki,  miodu, cukru z dodatkiem przypraw korzennych i cynamonu. Przygotowała też mikołaje i świeczniki. Pierniczki w kształcie mikołajów można powiesić na choince lub obdarować nimi bliskich. Pierniki, to moja pasja - dodała Małgorzata Pękala.

Podczas jarmarku zespoły teatralne ze Szkoły Podstawowej w Ostojowie i ośrodka "Kuźnica" zaprezentowały zwyczaje i tradycje bożonarodzeniowe w inscenizacji tzw. „Herodów”. Śpiewano kolędy i pastorałki.

W trakcie jarmarku świątecznego można było także zaadoptować psa z suchedniowskiego schroniska.

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2018 / Realizacja: dimax design & kita solution