101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

Posłuchaj online
Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00

Sędziowie z Podkarpacia zwyciężyli w Mikołajkowym Turnieju Charytatywnym

Data publikacji: 16.12.2017 17:35
Autor: Rafał Szymczyk / Kategoria: Sport
Komentarze

Mikołajkowy Turniej Charytatywny w Hali Sportowej w Bilczy
Bilcza. 16.12.2017 / Fot. Marzena Mąkosa / Radio Kielce

Zwycięstwem drużyny Kolegium Sędziów Podkarpackiego Związku Piłki Nożnej zakończył się, rozegrany w hali sportowej w Bilczy, Mikołajowy Turniej Charytatywny. W finale imprezy, arbitrzy z Podkarpacia pokonali w rzutach karnych 4:3 kolegów z Lubelskiego ZPN. W podstawowym czasie gry był remis 1:1. Organizatorem turnieju było Stowarzyszenia Świętokrzyscy Sędziowie Piłkarscy Pomagają.

Na trzecim stopniu podium stanęli "sprawiedliwi" z Kielc, którzy wygrali z zespołem z Nowego Sącza 4:2. Piąte miejsca ex aequo zajęły ekipy z Tarnowa, Nowego Targu, Ostrowiec/Sandomierz i Starachowice/Skarżysko.

Najlepszym piłkarzem Mikołajkowego Turnieju Charytatywnego uznano Krzysztofa Lipczyńskiego z Kolegium Sędziów Podkarpackiego ZPN, a bramkarzem Jerzego Drabika z Nowego Targu. Królem strzelców z 11 golami na koncie został Mateusz Pindral z Kielc. Najstarszym zawodnikiem był 54 - letni Jarosław Barański z Sandomierza.

Głównym celem Mikołajkowego Turnieju Charytatywnego była pomoc dzieciom z Zespołu Placówek im. Aleksandra Kamińskiego "Kamyk", mieszczącego się przy ulicy Toporowskiego w Kielcach. W trakcie imprezy zebrano 2 tysiące złotych. Na portalu allegro trwają licytacje koszulek i gadżetów przekazanych przez kluby sportowe m.in. Koronę Kielce, PGE VIVE Kielce. Zebrane środki pozwolą sprawić dzieciom mikołajkowe prezenty. Pieniądze zostaną przeznaczone na zakup sprzętu sportowo - rekreacyjnego, którego w ośrodku brakuje.

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2017 / Realizacja: dimax design & kita solutions