101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00
NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

Park, który do regionu ma przyciągać ponad pół miliona osób rocznie

Data publikacji: 17.12.2017 09:30
Autor: Marcin Przemirski / Kategoria: Wiadomości
Komentarze

Podsumowanie roku w Nowej Słupii
Nowa Słupia. 16.12.2017 / Fot. Marzena Mąkosa / Radio Kielce

Zdobycie dotacji na utworzenie parku kulturowego opartego o legendy Gór Świętokrzyskich jest największym tegorocznym sukcesem Nowej Słupi. Podczas podsumowania roku kulturalnego w gminie wójt Andrzej Gąsior, powiedział, że Park Dziedzictwa Gór Świętokrzyskich, który otrzyma dofinansowanie z Unii Europejskiej będzie szansą na turystyczny rozwój gminy i regionu.

Założenie architektoniczne parku, który ma kosztować 13 milionów złotych, opiera się na rozbudowie Centrum Kulturowo-Archeologicznego. W okrągłym budynku przykrytym kopułą znajdzie się kino 5D, wokół którego poprowadzona zostanie ścieżka edukacyjna. Turysta wprowadzony zostanie w tajemniczą rzeczywistość Puszczy Jodłowej, świat niezrozumiały dla żyjących w nim wówczas ludzi, którzy wiele zjawisk musieli sobie tłumaczyć legendami i magią. W parku zastosowane zostaną najnowsze multimedia - hologramy, gry sterowane myślą, panele dotykowe, ale będą także techniki tradycyjne, stosowane w teatrze i filmie. Przedsięwzięcie będzie miało charakter komercyjny.

Zdaniem wójta Nowej Słupi, Andrzeja Gąsiora - największą bolączką naszego regionu jest nieumiejętność zatrzymania turystów na dłużej. Według prognoz i przewidywań Park Dziedzictwa Gór Świętokrzyskich może stać się takim magnesem i przyciągnąć rocznie około 600 tysięcy osób.

Tagi do tego wpisu
Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2018 / Realizacja: dimax design & kita solution