101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Posłuchaj online
Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00

Choinka aż do nieba w Staszowie

Data publikacji: 17.12.2017 10:08 / Data aktualizacji: 17.12.2017 15:29
Autor: Grażyna Szlęzak-Wójcik / Kategoria: Wiadomości
Komentarze

Staszów. Wspólne ubieranie choinki
Staszów. 17.12.2017 / Fot. Grażyna Szlęzak - Wójcik / Radio Kielce

Mieszkańcy Staszowa wspólnie ubrali choinkę stojącą przy Ratuszu w Rynku miasta. Wydarzeniem towarzyszącym był kiermasz świąteczny oraz degustacja potraw. Częstowano m.in. zupą grzybową, kapustą z grochem, bigosem, ciastkami i gorącą herbatą. Imprezę uświetnił Święty Mikołaj, który częstował wszystkich cukierkami i pozował do zdjęć.

Burmistrz Staszowa Leszek Kopeć otwierając imprezę złożył mieszkańcom miasta i gminy najlepsze życzenia bożonarodzeniowe. Dodał, że cieszy go duża frekwencja, co świadczy o tym , że jest taka potrzeba, aby przedświąteczny czas spędzać razem.

Na ubieranie choinki przyszły osoby w różnym wieku, zarówno seniorzy, jak całe rodziny z małymi dziećmi. Byli także radni, władze miasta i powiatu.

Drzewko, które dekorowano ma prawie 10 metrów wysokości. Do jego ubierania potrzebna była pomoc pracowników Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej, którzy w najwyższych partiach ubierali choinkę na podnośniku. Pozostałe części świątecznego drzewka udekorowali mieszkańcy bombkami i gwiazdami wykonanymi podczas warsztatów zorganizowanych przez staszowski Ośrodek Kultury i Stowarzyszenie Inicjatyw Twórczych „Talent”.

Jak powiedziała dyrektor Domu Kultury Katarzyna Ciepiela, takie warsztaty organizowane są od kilku lat i cieszą się dużym zainteresowaniem. W tym czasie wykonano sporo okazałych ozdób choinkowych, które wykorzystywane są z roku na rok i uzupełniane o nowe, ponieważ warunki atmosferyczne zawsze powodują pewne straty w elementach ozdobnych wiszących na choince przy Ratuszu.

Przy świątecznie ubranym drzewku stoi okazała szopka wykonana przez jednego z miejscowych twórców. 

Tagi do tego wpisu
Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2018 / Realizacja: dimax design & kita solution