101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Posłuchaj online
Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00

Tę wystawę musi zobaczyć każda kobieta

Data publikacji: 17.12.2017 10:17
Autor: Grażyna Szlęzak-Wójcik / Kategoria: Kultura
Komentarze

Sandomierz. Wystawa biżuterii absolwentów Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi
Sandomierz. 17.12.2017 / Fot. Grażyna Szlęzak - Wójcik / Radio Kielce

W Galerii Otwartej w Sandomierzu można oglądać wystawę biżuterii absolwentów Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi. Prace są ciekawe. Widać na nich różnice w sposobach wykonywania biżuterii w zależności od pokolenia. Autorzy niektórych prac ukończyli Akademię 20 lat temu.

- Młodzież prezentuje biżuterię zrobioną z wykorzystaniem najnowszych technik np. wydruków 3D, specyficznych techniki obróbki laserowej, jest też płaskorzeźba wykonywana metodami mechanicznymi. Są to prace ceramiczne, z wykorzystaniem papieru, który wygląda jak węgiel, czy drutu, który tak został uformowany, że może być diademem albo naszyjnikiem - powiedział Mariusz Pajączkowski- właściciel Galerii Otwartej.

Starsi absolwenci ASP w Łodzi pokazują na wystawie klasyczne techniki złotnicze. Uwagę zwracają m.in. pierścionki z trójkątnymi kryształkami, wysokie na kilka centymetrów. Można również zobaczyć biżuterię, która powstała w technikach nie stosowanych dotychczas w złotnictwie. Jest to np. bursztyn oprawiony metalem nakładany na kamień metodą galwanotechniki.

Wystawa będzie czynna do końca lutego. Nosi tytuł „Wspólny punkt widzenia”.

Tagi do tego wpisu
Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2018 / Realizacja: dimax design & kita solution