101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Posłuchaj online
Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00

Kielecki Rynek tętni życiem. Dorośli szukają prezentów, a najmłodsi korzystają z przygotowanych atrakcji

Data publikacji: 17.12.2017 13:15
Autor: Robert Szumielewicz / Kategoria: Wiadomości
Komentarze

Jarmark Świąteczny na kieleckim Rynku
Kielce. 17.12.2017 / Fot. Marzena Mąkosa / Radio Kielce

Jarmark Bożonarodzeniowy trwa na kieleckim Rynku. Wystawcy prezentują m.in. tradycyjne potrawy, sery, miody, chleb, czy wędzone wędliny i ryby. Na kiermaszu można też kupić ozdoby świąteczne i zabawki dla dzieci m.in. kule wodne ze śniegiem, czy pozytywki. Są również ręcznie robione stroiki w porcelanie, bombki, niewielkie choinki, szopki oraz ozdoby z siana.

Osoby, które przyszły na Rynek poszukiwały m.in. prezentów i ozdób na świąteczny stół. Dużym zainteresowaniem cieszy się także bezpłatna karuzela wenecka.

W trakcie jarmarku na Rynku zaplanowano również  wspólne kolędowanie z Domem Kultury „Zameczek” i Młodzieżowym Domem Kultury oraz uczniami kieleckich szkół. Dla dzieci oprócz karuzeli jest także trzydziestometrowa zjeżdżalnia do jazdy na pontonach.

Będzie również możliwość zapakowania prezentu. Doradzą i pomogą to zrobić pracownicy Muzeum Zabawek i Zabawy oraz specjaliści z Instytutu Dizajnu.

Natomiast 19 grudnia Radio Kielce rozda chętnym 100 choinek. Z kolei uczniowie Zespołu Szkół Przemysłu Spożywczego przygotują zupę grzybową i tartę. Ponadto dziś Mikołaje na rikszach bezpłatnie dowiozą kielczan do Rynku.

W tym roku Jarmark Bożonarodzeniowy potrwa do 22 grudnia. 

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2018 / Realizacja: dimax design & kita solution