101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Posłuchaj online
Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00

W Jędrzejowie sprzedają stroiki, żeby pomóc potrzebującym uczniom

Data publikacji: 17.12.2017 14:42
Autor: Ewa Pociejowska-Gawęda / Kategoria: Wiadomości
Komentarze

Jędrzejów. Kiermasz stoików świątecznych w klasztorze ojców Cystersów
Jędrzejów. 17.12.2017 / Fot. Ewa Pociejowska - Gawęda / Radio Kielce

W klasztorze ojców Cystersów w Jędrzejowie odbył się kiermasz stroików i ozdób świątecznych zorganizowany przez uczniów i nauczycieli Szkoły Podstawowej nr 3 z Jędrzejowa. Pieniądze zebrane z ich sprzedaży przeznaczone zostaną na wsparcie uczniów tej placówki z rodzin najbardziej potrzebujących.

Chodzi o paczki żywnościowe, dofinansowanie wypoczynku w ramach Zielonej Szkoły, a także obiady. Jak mówi Małgorzta Rusin - Woźnica, ozdoby zrobione są przez samych uczniów, dlatego to taka akcja dzieci-dzieciom.

Jak powiedzieli Zuzia, Ola i Kacper, którzy nie tylko zrobili ozdoby, ale również je sprzedawali, zaangażowali się w akcję, ponieważ w ten sposób chcą pomóc swoim kolegom.  

Panie, które zakupiły ozdoby stwierdziły, że w ten świąteczny czas szczególnie powinniśmy wspierać dzieci z rodzin najbardziej potrzebujących.

- To nie tylko potrzeba serca, ale i nasz obowiązek - dodawały.

Do akcji włączył się również cysters Ojciec Jakub. Jak powiedział, takie akcje są nieocenione, ponieważ nie tylko wspierają potrzebujących, ale także uczą nas empatii i człowieczeństwa.

- Przed Świętami Bożego Narodzenia bardzo ważne jest to, abyśmy nie zatracili tego, że najważniejszy jest drugi człowiek - mówił ojciec Jakub.

Z całorocznej pomocy organizowanej przez wolontariat i świetlicę Szkoły Podstawowej nr 3 z Jędrzejowa korzysta około 30. uczniów placówki.  

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2018 / Realizacja: dimax design & kita solution