101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Posłuchaj online
Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00

Końcówka łyżeczki, orzechy i szyszki. Z czego można stworzyć świąteczne ozdoby?

Data publikacji: 17.12.2017 15:58
Autor: Grażyna Szlęzak-Wójcik / Kategoria: Wiadomości
Komentarze

Osiek. Kiermasz świąteczny
Osiek. 17.12.2017 / Fot. Grażyna Szlęzak - Wójcik / Radio Kielce

Pomysłowe stroiki, choinki i wykonane z różnych materiałów, świeczniki, tradycyjne szopki i wiele innych świątecznych dekoracji można było kupić podczas kiermaszu zorganizowanego przez Miejsko- Gminny Ośrodek Kultury w Osieku.

Wszystkie ozdoby wykonały dzieci i młodzież z miejscowych szkół oraz ze świetlicy socjoterapeutycznej w Osieku. Mateusz Korbasz, przewodniczący samorządu uczniowskiego w Szkole Podstawowej w Osieku powiedział, że przygotowanie dekoracji świątecznych było dużym wydarzeniem w życiu placówki. Zorganizowano konkurs na najpiękniejszą ozdobę, więc wszyscy starali się wykonać prace jak najbardziej starannie i oryginalnie. W konkursie zwyciężyła szopka wykonana przez uczniów klas I- III.

Do swoich prac wykorzystali przedmioty codziennego użytku m.in. końcówki plastikowych łyżeczek, z których zrobili choinkę w całości utrzymaną w tonacji bieli. Dużo ozdób zrobiono z naturalnych materiałów np. orzechów, szyszek i naturalnych gałązek. Nauczycielka Aleksandra Myslok powiedziała, że pieniądze z kiermaszu są ważnym elementem wzbogacającym fundusz, z którego dofinansowywane są wyjazdy uczniów na wycieczki szkolne. 

Mieszkańcy miasta i gminy Osiek, którzy robili zakupy na kiermaszu byli pod dużym wrażeniem pomysłowości dzieci i młodzieży, chwalili umiejętności artystyczne. Podkreślali, że kiermasz należy już do tradycji Osieka, ludzie zawsze na niego czekają, chętnie przychodzą, aby kupić coś nowego do dekoracji domu i świątecznego stołu.

Tagi do tego wpisu
Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2018 / Realizacja: dimax design & kita solution