101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Posłuchaj online
Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00

W Starachowicach przełamali się opłatkiem

Data publikacji: 17.12.2017 18:47
Autor: Tomasz Piwko / Kategoria: Wiadomości
Komentarze

Starachowice. Wigilia Miejska
Starachowice. 17.12.2017 / Fot. Tomasz Piwko / Radio Kielce

W Starachowicach już po raz drugi podczas trwającego jarmarku bożonarodzeniowego zorganizowano miejską wigilię. Przedświąteczne spotkanie władz miasta i powiatu z mieszkańcami rozpoczęła modlitwa i błogosławieństwo opłatków przez księdza dziekana Andrzeja Rdzanka. Potem nastąpił ten najbardziej wyjątkowy moment każdego wigilijnego spotkania, czyli składanie życzeń i łamanie się opłatkiem.

Życzenia składał prezydent miasta Marek Materek, a także lider świętokrzyskich struktur PiS, poseł Krzysztof Lipiec.

- Życzyłem starachowiczanom przede wszystkim tego, aby Nowy Rok był, jeszcze lepszy, od tego który powolutku mija. Jestem przekonany, że te życzenia się spełnią. Bardzo mocno wierzę w Starachowiczan, że tak jak do tej pory umieli stanąć na wysokości zadania, to teraz też będziemy razem. Razem będziemy zmieniać Polską rzeczywistość - mówił poseł Lipiec.

Dla mieszkańców przygotowano tradycyjne wigilijne potrawy. Była m.in. ryba, zupa grzybowa, kapusta z grochem, pierogi z kapustą i grzybami, paszteciki oraz barszcz czerwony.

Zdaniem mieszkańców Starachowic, takie spotkanie to ciekawa inicjatywa pozwalająca wielu ludziom wyjść z domu i poczuć wspólnotę.

Podczas wigilii harcerze przekazali Betlejemskie Światełko Pokoju, które do Starachowic przyjechało z Zakopanego. W starachowickiej wigilii udział wzięło ponad 500 osób.

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2018 / Realizacja: dimax design & kita solution