101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Posłuchaj online
Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00

Angielski dla setek uczniów

Data publikacji: 18.12.2017 11:50
Autor: Daniel Lenart / Kategoria: Wiadomości
Komentarze

 
Fot. Wojciech Habdas / Radio Kielce

Około pół tysiąca uczniów świętokrzyskich szkół wzięło udział w konferencji podsumowującej cykl warsztatów językowych w ramach projektu „Dwujęzyczne Świętokrzyskie”. Jak mówi Andrzej Łukasik, koordynator akcji dotychczas w konferencjach oraz warsztatach wzięło udział 6 tysięcy młodych ludzi.

- Stworzyliśmy sieć nauczycieli i szkół, z którymi współpracujemy. Uczniowie mają możliwość na przykład wystąpień publicznych w języku angielskim. Natomiast główną ideą jest zwrócenie uwagi na to, jak duży wpływ mają umiejętności językowe mieszkańców naszego województwa na jego atrakcyjność dla potencjalnych inwestorów - twierdzi Andrzej Łukasik.

Jak dodaje, projekt ma za zadanie zachęcić do nauki języków obcych.

Julia Wieczorek i Ewa Czaja, uczennice z I Liceum Ogólnokształcącego im. Stefana Żeromskiego w Kielcach podkreślają, że warsztaty językowe, podczas których można po angielsku rozmawiać ze swoimi rówieśnikami sprawiają, że młodzi ludzie przestają się krępować i zaczynają mówić w obcym języku. W nauce pomaga też szkoła, która organizuje wydarzenia popularyzujące inne kultury i języki, na przykład Dzień Hiszpański.

- Takie warsztaty i konferencja to bardzo dobra propozycja, zwłaszcza dla osób zaczynających naukę. Ale nasza szkoła zachęca również do poznawania innych języków, na przykład podczas Dnia Hiszpańskiego poznawaliśmy też kulturę krajów hiszpańskojęzycznych - mówią uczennice.

Andrzej Łukasik podkreśla, że doskonałym przykładem na to, iż warto inwestować w naukę języków jest Szwajcaria, gdzie aż 10 procent PKB jest generowane dzięki kompetencjom językowym społeczeństwa.

Tagi do tego wpisu
Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2018 / Realizacja: dimax design & kita solution