101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Posłuchaj online
Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00

Place zabaw z wieloma atrakcjami budują w Ostrowcu

Data publikacji: 19.12.2017 13:11
Autor: Anna Głąb / Kategoria: Wiadomości
Komentarze

Plac zabaw w Ostrowcu. Wizaualizacja
19.12.2017 / Fot. Novum

Młodzieżowe Centra Zabaw powstają w Ostrowcu Świętokrzyskim. To dwa place przeznaczone dla dzieci w różnym wieku. Jeden z nich, przy Szkole Podstawowej numer 3 skierowany będzie dla starszych dzieci, powyżej dziesięciu lat. Zostanie wyposażony w 11 nowych przyrządów, wśród nich między innymi: zjazd linowy, huśtawkę z kilkoma siedziskami i urządzenia do ćwiczenia równowagi.

Młodzi ludzie będą mogli także pograć w piłkarzyki i doskonalić umiejętności sprawnościowe, spacerując po linie, czy skacząc na trampolinie. Plac powstanie przy szkole, ale będzie dostępny dla chętnych bez ograniczeń, dodatkowo bezpieczeństwo zapewni monitoring. Inwestycja zostanie sfinansowana z budżetu obywatelskiego.

Jednym z autorów jest Mariusz Kałuża. Jak zaznacza – pomysł był wynikiem obserwacji potrzeb mieszkańców. Starsze dzieci potrzebowały miejsca do spotkań i uprawiania aktywności fizycznej. Podobny cel przyświecał powstaniu placu dla małych dzieci przy ulicy Kopernika. Tam było już miejsce przystosowane dla starszych dzieci, brakowało miejsca dla najmłodszych. O takie właśnie elementy plac zostanie uzupełniony. Jednym z ciekawszych urządzeń będzie huśtawka posiadająca dwa siedziska, dla rodzica i dziecka. Da to możliwość bezpiecznej zabawy i opieki nad maluchami.

Wysokość kwoty z budżetu obywatelskiego, przeznaczonej na Młodzieżowe Centra Zabaw, to 150 tysięcy złotych, dzieci będą mogły skorzystać z nowych placów zabaw już pod koniec tego tygodnia.

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2018 / Realizacja: dimax design & kita solution