101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00
NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

Coraz więcej osób decyduje się na wymianę pieców. Dzięki programowi "Zorza"

Data publikacji: 19.12.2017 15:43
Autor: Marcin Różyc / Kategoria: Wiadomości
Komentarze
Konferencja dotycząca programu Zorza  czyste powietrze nad Świętokrzyskiem. Na zdjęciu Mariusz Goraj  wiceprezes Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej Anna Krupka  poseł PiS Agata Wojtyszek  wojewoda świętokrzyski i Ryszard Gliwiński  prezes Zarządu Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej

Konferencja dotycząca programu „Zorza” – czyste powietrze nad Świętokrzyskiem. Na zdjęciu: Mariusz Goraj - wiceprezes Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, Anna Krupka - poseł PiS, Agata Wojtyszek - wojewoda świętokrzyski i Ryszard Gliwiński - prezes Zarządu Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej
Kielce. 19.12.2017 / Fot. Marzena Mąkosa / Radio Kielce

Niemal 800 wniosków o dotację na wymianę pieców grzewczych na bardziej ekologiczne wpłynęło do Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Kielcach w ramach programu "Zorza". Celem projektu jest poprawa jakości powietrza w mieście.

Program rozpoczął się w marcu tego roku i był skierowany do osób, które mieszkają w domach jednorodzinnych i posiadają przydomowe kotłownie. Osoby ubiegające się o dofinansowanie mogły otrzymać na ten cel do 4 tysięcy złotych.

Wojewoda świętokrzyski Agata Wojtyszek informuje, że większość wniosków została rozpatrzona pozytywnie. Umowy są podpisywane wtedy, gdy osoba zainteresowana wymieni piec na bardziej ekologiczny - mówi.

Anna Krupka, poseł Prawa i Sprawiedliwości w trakcie spotkania z dziennikarzami podsumowującego projekt przypomniała, że problem smogu jest ważny dla Rządu RP. Zdaniem parlamentarzystki, to jeden z priorytetów nowego premiera.

Z kolei w stolicy województwa świętokrzyskiego do 12 grudnia zredukowano emisję szkodliwych pyłów PM 2,5 i PM 10 o ponad 14 ton na rok. - Cieszę się z tych starań i położenia większego nacisku na działania dążące do redukcji zanieczyszczeń powietrza w regionie świętokrzyskim. Czyste powietrze także dla mnie jest ogromną troską - podkreśliła poseł Anna Krupka.

Program "Zorza" będzie prawdopodobnie kontynuowany w nadchodzącym roku.

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2019 / Realizacja: dimax design & kita solution