101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00
NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

Radni apelują w sprawie szpitala. Są przeciwni likwidacji pediatrii

Data publikacji: 22.12.2017 08:25
Autor: Ewa Pociejowska-Gawęda / Kategoria: Wiadomości z regionu
Komentarze
Radni miasta i gminy Jędrzejów zaapelowali do władz szpitala w Jędrzejowie o odstąpienie od zawieszenia działalności i w efekcie likwidacji pediatrii w jędrzejowskiej lecznicy

Radni miasta i gminy Jędrzejów zaapelowali do władz szpitala w Jędrzejowie o odstąpienie od zawieszenia działalności i w efekcie likwidacji pediatrii w jędrzejowskiej lecznicy
Jędrzejów. 21.12.2017 / Fot. Ewa Pociejowska-Gawęda / Radio Kielce

Radni miasta i gminy Jędrzejów zaapelowali do władz szpitala w Jędrzejowie o odstąpienie od zawieszenia działalności i w efekcie likwidacji oddziału pediatrycznego. Ratusz zwraca się także do pozostałych gmin powiatu o podjęcie podobnych kroków.

 

Jak powiedział burmistrz Jędrzejowa Marcin Piszczek zamknięcie oddziału będzie oznaczać gigantyczne problemy dla rodziców, którzy zmuszeni będą szukać pomocy w innych lecznicach. Nie wyobraża sobie, aby bez opieki medycznej pozostawić małych pacjentów tak dużego powiatu.

W podobnym tonie wypowiadają się Robert Kruk, wiceprzewodniczący rady miejskiej oraz radny Wacław Kędra. Ich zdaniem należy rozpocząć dyskusję na temat możliwości utrzymania dotychczasowego zakresu pracy szpitala.   

Przypomnijmy, w poniedziałek (18 grudnia) szpital w Jędrzejowie wstrzymał przyjmowanie dzieci. Właściciel lecznicy spółka ArtMedik zdecydowała, że od 1 stycznia zawiesza działalność oddziału pediatrycznego.

Jak tłumaczył w poniedziałek wiceprezes lecznicy Robert Frańczak, lecznica nie jest w stanie zapewnić całodobowej opieki. Lekarze zatrudnieni etatowo nie mogą łączyć pracy z dodatkowymi dyżurami na kontrakt. Ponadto szpitala nie stać na opłacanie innych medyków, którzy podjęliby się popołudniowych i nocnych dyżurów.

Radni miasta i gminy Jędrzejów zaapelowali do władz szpitala w Jędrzejowie o odstąpienie od zawieszenia działalności i w efekcie likwidacji pediatrii w jędrzejowskiej lecznicyJędrzejów. 21.12.2017 / Fot. Ewa Pociejowska-Gawęda / Radio Kielce

Komentując decyzje dyrekcji szpitala w Jędrzejowie dyrektor świętokrzyskiego oddziału Narodowego Funduszu Zdrowia Małgorzata Kiebzak powiedziała na antenie Radia Kielce, że NFZ nie może zmusić szpitala do prowadzenia oddziału. Jedyne, co może zrobić to dokonać korekty ryczałtu.

- Wcześniej nie słyszeliśmy, żeby procedury były źle wycenione. My jesteśmy tylko płatnikiem. Natomiast wyceną zajmuje się Agencja Oceny Technologii Medycznej i Taryfikacji i jeśli w szpitalu są takie problemy to powinny być zasygnalizowane konsultantowi wojewódzkiemu lub bezpośrednio do agencji. W kwestii zmiany ryczałtu NFZ czeka na stanowisko resortu zdrowia - powiedziała Małgorzata Kiebzak. - Zmieniło się rozporządzenie, które pozwala korygować wcześniej ustalony ryczałt. Sieć szpitali daje możliwość swobodnego przesuwania pieniędzy z poszczególnych oddziałów na kolejne - dodała.

Tagi do tego wpisu
Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2019 / Realizacja: dimax design & kita solution