101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00
NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

Żywa szopka w Sulisławicach. Gimnazjaliści w roli Świętej Rodziny

Data publikacji: 23.12.2017 13:28 / Data aktualizacji: 26.12.2017 16:17
Autor: Grażyna Szlęzak-Wójcik / Kategoria: Wiadomości z regionu
Komentarze
Żywa szopka przy Sanktuarium Maryjnym

Żywa szopka przy Sanktuarium Maryjnym
Sulisławice. 26.12.2017 / Fot. Grażyna Szlęzak-Wójcik / Radio Kielce

Dużym zainteresowaniem cieszy się żywa szopka przy Sanktuarium Maryjnym w Sulisławicach w gminie Łoniów. Oglądają ją nie tylko mieszkańcy tej miejscowości ale i osoby, które specjalnie tutaj przyjeżdżają z różnych miejscowości.

Zagroda dla zwierząt stoi w miejscu ołtarza polowego. Jest tam ptactwo: gołębie, kaczki i gęsi oraz kilkanaście różnych zwierząt m.in. kozy, owce, barany, kucyk, osioł , byk  oraz króliki. Osoby oglądające żywą szopkę mówiły nam, że to bardzo dobry pomysł, ponieważ można pokazać dzieciom prawdziwe zwierzęta z którymi coraz rzadziej mają styczność, bo nawet na wsi w gospodarstwach jest ich coraz mniej. Poza tym taka szopka to coś innego i rzadko spotykanego, dlatego świąteczny spacer w takim miejscu  należy do dużych przyjemności.

Pośrodku zagrody stoi stajenka, gdzie jest Święta Rodzina. W role Józefa i Maryi wcielają się gimnazjaliści, którzy zmieniają się rotacyjnie. Krystian Dereń i Wiktoria Brzozowska mówili nam, że odgrywanie tych postaci to dla nich duże przeżycie. Podkreślali, że ważne jest podtrzymywanie naszych tradycji religijnych, dlatego chcieli zaangażować się w to przedsięwzięcie. Zwierzęta do żywej szopki wypożyczyli mieszkańcy Sulisławic i okolicy. Można ją oglądać dzisiaj do godziny 20.

Pierwszy raz żywa szopka przy Sanktuarium Maryjnym w Sulisławicach stanęła rok temu. Proboszcz parafii ojciec Artur Traczewski ma nadzieję, że będzie ona tradycyjnym elementem wzbogacającym atmosferę świąt Bożego Narodzenia.

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2019 / Realizacja: dimax design & kita solution