101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00
NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

Żywa szopka po raz pierwszy w Opatowie. W stajence m. in. alpaka

Data publikacji: 25.12.2017 14:57
Autor: Emilia Sitarska / Kategoria: Wiadomości z regionu
Komentarze
Żywa szopka w Opatowie

Żywa szopka w Opatowie
Opatów. 25.12.2017 / Fot. Emilia Sitarska / Radio Kielce

Mieszkańcy Opatowa w tym roku doczekali się pierwszej żywej szopki. Stanęła ona na placu kościelnym przy parafii Najświętszej Marii Panny u ojców bernardynów. Pojawiły się w niej: owca, kucyk, osioł, koza oraz alpaka. Zwierzęta pochodzą z mini zwierzyńca Domu Opieki Społecznej w Zochcinku koło Opatowa. Na co dzień pełnią funkcję terapeutyczną dla podopiecznych placówki.

Gwardian klasztoru ojciec Edgar chce, aby żywa szopka w Boże Narodzenie była tradycją w tej parafii. Podkreśla, że to święty Franciszek z Asyżu po raz pierwszy w ten sposób przybliżał prostym ludziom tajemnicę zbawienia. W 1223 roku w Greccio w pobliskiej grocie stanęła szopka betlejemska w naturalnej skali.

Ojciec Edgar dodaje, że zwierzęta w szopce mają bardzo dobre warunki, nawet lepsze niż maleńki Jezus w grocie w Betlejem. Zaznacza jednak, że powstanie szopki, to forma okazania radości z powodu narodzin Dzieciny.

Mieszkańcy Opatowa oraz goście chętnie oglądali szopkę, zwierzęta wzbudziły wiele pozytywnych emocji. Przychodziły całe rodziny z pociechami. Niektóre dzieci widziały taką instalację po raz pierwszy. Dużo emocji wzbudziły zwierzęta, szczególnie alpaka, która była najbardziej egzotyczna pośród wszystkich zwierząt.  

Zwierzęta będą w szopce do końca świąt.

Żywa szopka w OpatowieOpatów. 25.12.2017 / Fot. Emilia Sitarska / Radio Kielce

Tagi do tego wpisu
Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2019 / Realizacja: dimax design & kita solution