101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00
NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

Wyłoniono przyjaznych pracodawców. Certyfikaty wręczy prezydent RP

Data publikacji: 26.12.2017 14:06
Autor: Robert Felczak / Kategoria: Wiadomości
Komentarze

W 2017 roku prezydent RP Andrzej Duda wręczył tytuł "Pracodawca Przyjazny Pracownikom" 22 firmom
Fot. Krzysztof Sitkowski / Kancelaria Prezydenta RP

Trzy firmy z województwa świętokrzyskiego otrzymają certyfikat „Pracodawca Przyjazny Pracownikom”. Wyróżnienie jest nadawane przez prezydenta RP Andrzeja Dudę i przewodniczącego Komisji Krajowej NSZZ „Solidarność” Piotra Dudę.

„Pracodawca Przyjazny Pracownikom” to certyfikat przyznawany od 2008 roku. Kandydatów mogą zgłaszać działające w firmach organizacje związkowe. Laureatów wyłania natomiast komisja złożona z przewodniczącego związku oraz przedstawicieli prezydenta RP i Rady Ochrony Pracy przy Sejmie.

- To jedyna nagroda, do przyznania której pracodawców nominują pracownicy. Jest to więc bardzo ważne, prestiżowe wyróżnienie, budujące markę polskich przedsiębiorstw - podkreśla Waldemar Bartosz, przewodniczący świętokrzyskiej "Solidarności".

Certyfikat przyznawany jest pracodawcom, którzy wyróżniają się w stosowaniu dobrych praktyk w zakresie przestrzegania przepisów prawa pracy oraz prawa do zrzeszania się w związki zawodowe.

- Celem wyróżnienia jest pokazanie dobrych przykładów i dobrych praktyk w zakładach pracy. I dlatego to bardzo cenna nagroda - dodaje Waldemar Bartosz.

W 10. edycji nagród w gronie firm z województwa świętokrzyskiego znalazły się spółka Przewozy Regionalne - Oddział Świętokrzyski w Skarżysku-Kamiennej, Szkoła Podstawowa nr 4 w Jędrzejowie oraz Polska Federacja Hodowców Bydła i Producentów Mleka, której siedziba zakładowej organizacji związkowej mieści się w Kielcach. Uroczystość wręczenia certyfikatów odbędzie się 20 lutego 2018 roku w Belwederze. Wyróżnienia wręczy prezydent RP Andrzej Duda.

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2018 / Realizacja: dimax design & kita solution