101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Posłuchaj online
Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00

Charytatywnie przejadą przez 30 państw Afryki

Data publikacji: 26.12.2017 15:58
Autor: Michał Kita / Kategoria: Wiadomości
Komentarze

26.12.2917 Klonów. Jacek Słowak i Wojciech Malejczuk, członkowie wyprawy do Afryki. "Scyzoryki wzdłuż Afryki"
Fot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

Ponad 50 tysięcy kilometrów w siedem miesięcy po Czarnym Lądzie - tak w skrócie można opisać wyprawę, którą w drugi dzień świąt rozpoczęli członkowie kieleckiego stowarzyszenia Salutem.

Jednym z celów wyprawy „Scyzoryki wzdłuż Afryki” jest pomoc dla ubogich dzieci z Beninu i Togo. Jak podkreśla Jacek Słowak, prezes organizacji, przy tak długiej trasie trzeba się spodziewać dosłownie wszystkiego.

- Wiele rzeczy może nas zaskoczyć. Na pewno dużym wyzwaniem będzie przeprawa przez rzekę Kongo. Nasz samochód przewiezie prom - dodaje.

Poprzedzająca wyjazd zbiórka artykułów szkolnych dla dzieci z Afryki przeszła najśmielsze oczekiwania. W akcje zaangażowały się osoby z niemalże każdego zakątka naszego kraju i zagranicy.

- Do stowarzyszenia dotarły paczki między innymi z Anglii oraz polonii ze Lwowa. Na obecną chwilę udało się zebrać kilka ton najpotrzebniejszych przyborów dla dzieci - informuje Jacek Słowak.

26.12.2917 Klonów. Jacek Słowak i Wojciech Malejczuk, członkowie wyprawy do Afryki. "Scyzoryki wzdłuż Afryki"Fot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

W trakcie wyprawy podróżnicy przejadą przez 30 państw Afryki. Prezesowi stowarzyszenia Salutem w podróży towarzyszyć będą Szymon Flak, Wojciech Matejczuk i Ludwik Pisarski.

Pierwszy etap wyprawy podróżnicy zakończą na początku marca w Republice Południowej Afryki. W drugą część podróży, do wschodniej części Afryki, członkowie „Salutem” ruszą w czerwcu. Do Kielc planują powrócić w październiku. Szczegóły ich wyprawy będzie można śledzić na specjalnym profilu na portalu facebookowym „Scyzoryki dla Afryki”.

Tagi do tego wpisu
Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2018 / Realizacja: dimax design & kita solution