101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00
NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

Dwie szopki w Skarżysku

Data publikacji: 26.12.2017 18:37
Autor: Tomasz Piwko / Kategoria: Wiadomości
Komentarze

Szopka w Bazylice Matki Bożej Ostrobramskiej
Skarżysko-Kamienna. 26.12.2017 / Fot. Tomasz Piwko / Radio Kielce

Tradycyjnie dwie szopki bożonarodzeniowe przygotowano w Sanktuarium Matki Bożej Ostrobramskiej w Skarżysku-Kamiennej. Pierwsza znajduje się w bocznej nawie bazyliki. Umieszczono nad nią gwiazdę Betlejemską zwiastującą Narodziny Zbawiciela i napis "A Słowo ciałem się stało".

W stajence na sianku jest figurka Dzieciątka w otoczeniu Józefa i Maryi, pastuszków, owieczek i  Trzech Króli. Obok ustawiono kilka szopek wykonanych własnoręcznie przez uczniów skarżyskich szkół.

Na zewnątrz bazyliki znajduje się druga większa szopka przedstawiająca scenę narodzenia Chrystusa w otoczeniu  aniołów, zwierząt  i pasterzy. Nad stajenką widnieje napis "Gloria".  Mieszkańcy, z którymi rozmawiał reporter Radia Kielce, podkreślali, iż chętnie odwiedzają szopki w skarżyskich parafiach. Jak dodają - bardzo im się podobają.

Kustosz sanktuarium prałat Jerzy Karbownik podkreślił, że święta bez Chrystusa są puste. Życzył  wszystkim, aby Chrystus narodził się w sercach, a co więcej, żeby stał się sternikiem życia. Wówczas będziecie szczęśliwi.

- Tego szczęścia wszystkim życzę. Błogosławionego czasu świąt - dodał kustosz Jerzy Karbownik.

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2019 / Realizacja: dimax design & kita solution