101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00
NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

Nietrafiony prezent pod choinką. Co zrobić?

Data publikacji: 27.12.2017 06:20
Autor: Karol Żak / Kategoria: Wiadomości
Komentarze

prezent pod choinką
Fot. bukbuk.pl

Co zrobić z nietrafionym prezentem, który znaleźliśmy pod choinką? Możemy próbować go zwrócić. Jednak jak zaznacza Mariusz Burchart, zastępca Świętokrzyskiego Wojewódzkiego Inspektora Inspekcji Handlowej, sklep stacjonarny wcale nie musi przyjąć towaru, nawet jeśli nie jest on wadliwy. Niektóre sklepy wychodzą naprzeciw potrzebom konsumentów i zgadzają się na zwrot czy wymianę nietrafionego prezentu.

Kupując produkt powinniśmy dowiedzieć się, czy dany sklep honoruje zwroty, oraz   ewentualnie  jakie towary możemy oddać. 

Inne zasady obowiązują, jeśli chodzi o oddawanie prezentów kupionych przez internet. Jak mówi Marcin Burchart, konsumenci kupujący w sieci są w lepszej sytuacji. Mogą w przeciągu 14 dni zwrócić towar bez podawania przyczyn. W takim przypadku koszt przesyłki zwrotnej ponosi właściciel sklepu. Nie możemy jednak wysłać towaru przesyłką priorytetową, jeśli otrzymaliśmy go listem ekonomicznym, chyba, że regulamin sklepu na to pozwala.

Aby zwrócić towar prezent nie potrzebujemy paragonu. Zamiast niego możemy okazać sprzedawcy między innymi wyciąg z karty lub każdy inny dowód na potwierdzenie transakcji.

Tagi do tego wpisu
Podobne wiadomości
Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2019 / Realizacja: dimax design & kita solution