101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00
NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

W DPS-ie zamieszkają... jelenie i sarny

Data publikacji: 27.12.2017 07:00
Autor: Emilia Sitarska / Kategoria: Wiadomości
Komentarze

Opatów. Alpaka w mini zwierzyńcu
Opatów / Fot. Emilia Sitarska / Radio Kielce

Dom Pomocy Społecznej w Zochcinku koło Opatowa otrzymał od ministra środowiska zezwolenie na hodowlę jeleni szlachetnych, saren europejskich i danieli zwyczajnych. Warunkiem wydania takiej decyzji był edukacyjny charakter takiej hodowli, dlatego do współpracy zaproszone zostało Liceum Ogólnokształcące im. Bartosza Głowackiego w Opatowie.

Jarosław Basak, dyrektor DPS-u mówi, że w mini zwierzyńcu są już młode jelenie i daniele, zakupione w profesjonalnych polskich hodowlach. Zaznacza, że obecność zwierząt pozytywnie wpływa na podopiecznych placówki, ale także pozwoli młodzieży zapoznać się ze zwierzętami, które naturalnie żyją w świętokrzyskim ekosystemie. To ważne także ze względu na ochronę tych gatunków. Zaznacza, że uczniowie będą mieli możliwość obserwacji zwierząt i uczenia się o nich w terenie.

Nauczyciel biologii w opatowskim liceum Ewa Basak mówi, że najbliższe ogrody zoologiczne znajdują się w Warszawie czy Krakowie, dlatego młodzież powinna skorzystać z możliwości, jakie daje hodowla w DPS-ie, aby móc uczestniczyć w olimpiadach. Aby zakwalifikować się do olimpiady biologicznej uczniowie robią prace badawcze, można m.in. stworzyć ją na podstawie obserwacji i zwierzyniec w DPS-ie daje właśnie taką możliwość. Zaznacza, że zajęcia zaczną się wiosną.

Według nauczycielki zajęcia dodatkowe związane z obserwacją zwierząt to wzbogacenie oferty edukacyjnej szkoły. Profil biologiczno-chemiczny każdego roku cieszy się w tej szkole dużym zainteresowaniem.

Tagi do tego wpisu
Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2018 / Realizacja: dimax design & kita solution