101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00
NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

Ostrowiec wykorzystuje siódmą powodziówkę

Data publikacji: 27.12.2017 08:55
Autor: Anna Głąb / Kategoria: Wiadomości
Komentarze

 
Fot. Wojciech Habdas / Radio Kielce

Kolejna powodziówka remontowana jest w Ostrowcu Świętokrzyskim. Starostwu udało się pozyskać pieniądze na modernizację ulicy Iłżeckiej.

Remont będzie obejmował ponad 2 km drogi od ulic Rzeczki do granic miasta. Starosta Zbigniew Duda informuje, że poza nawierzchnią zostanie także wyremontowany chodnik, położona zostanie kostka brukowa. Jednym z wymogów pozyskania pieniędzy z programu jest przywrócenie drogi do stanu pierwotnego.

Koszt inwestycji to milion dziewięćset tysięcy złotych, dofinansowanie z Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji to milion pięćset pięćdziesiąt pięć tysięcy złotych. Powiat dołoży około 380 tysięcy złotych. Remont zostanie dokończony w tym roku, to także wymóg pozyskania środków, ponieważ należy je wykorzystać w danym roku kalendarzowym.

Ulica Iłżecka to siódmy odcinek remontowany w ramach powodziówek w powiecie ostrowieckim, przeciętnie samorządy wykorzystują około czterech, pięciu promes z tego programu. Wcześniej remontu doczekały się drogi w gminach Waśniów, Kunów i Bałtów.

Tagi do tego wpisu
Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2018 / Realizacja: dimax design & kita solution