101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Posłuchaj online
Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00

Fałszywy kominiarz w policyjnym areszcie

Data publikacji: 27.12.2017 09:27
Autor: Katarzyna Podraza / Kategoria: Wiadomości
Komentarze

 
Fot. mat. policji

Mężczyznę podającego się za kominiarza zatrzymali świętokrzyscy policjanci. Jak informuje nas Damian Janus, rzecznik Komendy Wojewódzkiej Policji w Kielcach, 29 - letni mieszkaniec powiatu dąbrowskiego za usługi pobierał opłaty.

O kominiarzu budzącym wątpliwości poinformowała funkcjonariuszy, mieszkanka jednej z miejscowości w gminie Pacanów. Jak stwierdziła zgłaszająca, przyszedł do niej mężczyzna ubrany w strój kominiarza i za wykonanie usługi czyszczenia i kontroli przewodów kominowych pobrał 30 złotych opłaty oraz wystawił pokwitowanie z pieczątką zakładu kominiarskiego z powiatu buskiego. Kobieta postanowiła jednak zadzwonić pod numer telefonu podany na pieczątce pokwitowania. Właściciel zakładu stanowczo zaprzeczył, aby kogokolwiek wysyłał do pracy w tej miejscowości. Kobieta zorientowała się, że została oszukana przez fałszywego kominiarza i natychmiast powiadomiła policjantów.

W czasie zatrzymania mężczyzna zaprzeczył, aby był kominiarzem, jak oświadczył wracał z wizyty od kolegi. W jego samochodzie policjanci znaleźli przyrządy używane w pracy przez kominiarzy, pieniądze w kwocie 530 złotych oraz niewypełnione jeszcze pokwitowania za wykonaną usługę.

Za takie oszustwo kodeks karny przewiduje karę nawet do 8 lat pozbawienia wolności.  

Tagi do tego wpisu
Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2018 / Realizacja: dimax design & kita solution