101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00
NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

Bogdan Latosiński: to świadome działania mające na celu doprowadzenie MPK do upadłości

Data publikacji: 27.12.2017 09:52
Autor: Katarzyna Podraza / Kategoria: Wiadomości
Komentarze
Bogdan Latosiński poseł PiS

Bogdan Latosiński, poseł PiS
Kielce. 27.12.2017 / Fot. Karol Żak / Radio Kielce

Zawirowania wokół wyłonienia w przetargu firmy, która po nowym roku ma świadczyć usługi komunikacyjne w Kielcach i dziewięciu gminach ościennych to skoordynowane działania mające na celu przejęcie kieleckiego MPK i doprowadzenie do jego upadłości - powiedział na naszej antenie przewodniczący Rady Nadzorczej spółki Kieleckie Autobusy, honorowy przewodniczący Solidarności w MPK, poseł Prawa i Sprawiedliwości - Bogdan Latosiński.

Jego zdaniem, to zamierzone działania Tomasza Rochowicza, który w 2007 roku reprezentował zamierzającą kupić kieleckie MPK firmę Veolia.

- To właśnie z tego powodu wybuchł wtedy strajk kierowców - powiedział gość Radia Kielce. 

Jak już informowaliśmy, pojutrze kielecki Sąd Okręgowy zdecyduje, kto od 1 stycznia będzie wozić Kielczan. Wcześniej Krajowa Izba Odwoławcza uznała, że Zarząd Transportu Miejskiego w Kielcach naruszył przepisy, wykluczając firmę Michalczewski z Radomia z przetargu na obsługę komunikacji w mieście przez najbliższe 10 lat. Zdaniem Izby firma spełniła warunki określone w przetargu.

Innego zdania jest poseł Bogdan Latosiński. Jak podkreślił, oferent z Radomia przedstawił stawkę nierealną, tak samo jak nierealne byłoby pozyskanie tak dużej liczby kierowców w tak krótkim czasie. Ponadto, jak mówił, wiele wątpliwości budzi dokument dotyczący Specyfikacji Istotnych Warunków Zamówienia. Jak zaznaczył jest on karygodnie sporządzony. 

- Niezrozumiałe dla mnie jest to, że nie ma tam zapisu, o tym, że przewoźnik ma posiadać na zajezdni kanały naprawcze. Proszę sobie wyobrazić, 150 autobusów i każdy jeździ, żeby nie było tam, kanału, co się działo przy sporządzaniu SIWZ-u? - pytał gość Radia Kielce.

Jak dodał, nierealna jest też stawka za jaką radomska firma miałaby pozyskać pracowników. Poseł Latosiński ma nadzieję, że sąd jeszcze raz przeanalizuje dokładnie wszystkie dokumenty i - jeżeli będą jakieś nieścisłości - to poprosi o ich uzupełnienie.

Przypomnijmy, pod koniec września Zarząd Transportu Miejskiego zakończył badanie ofert w przetargu. Uznał za ważną droższą ofertę, jaką złożyło Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacji. Prywatna spółka Michalczewski odwołała się w tej sprawie do Krajowej Izby Odwoławczej.

Jednym z warunków zamawiającego było dysponowanie, przez przystępującego do postępowania lub posiadanie w ciągu pięciu miesięcy od podpisania umowy, bazą transportową o określonych parametrach. ZTM w decyzji wykluczającej z przetargu prywatną firmę uznał m.in., że nie jest ona w stanie spełnić warunków dotyczących organizacji zajezdni. Przeciwnego zdania byli przedstawiciele wykluczonej spółki, którzy odwołali się od decyzji ZTM do KIO.

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2019 / Realizacja: dimax design & kita solution