101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00
NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

Wyleczą zęby w… autobusie

Data publikacji: 27.12.2017 11:01
Autor: Iwona Murawska / Kategoria: Zdrowie
Komentarze

Dentobus - mobilny gabinet stomatologiczny
Fot. nowa.dentowizja.pl

Mobilna klinika stomatologiczna wyruszy w przyszłym roku do małych miejscowości w regionie świętokrzyskim. 1,5 miliona złotych na zakup i wyposażenie dentobusu przekazało Ministerstwo Zdrowia.

- Pojazd ma docierać w miejsca, gdzie nie ma gabinetów stomatologicznych - informuje Bogumiła Niziołek, zastępca dyrektora Wydziału Polityki Społecznej i Zdrowia w Świętokrzyskim Urzędzie Wojewódzkim.

- W dentobusie będzie świadczona profilaktyczna opieka stomatologiczna dla dzieci młodzieży do 19. roku życia. Ambulanse trafią do wszystkich województw – wyjaśnia Bogumiła Niziołek. Jak dodaje, dentobus zacznie pracę w przyszłym roku.

- Obecnie oczekujemy na rozstrzygnięcie konkursu, który wyłoni firmę świadczącą opiekę stomatologiczną. Wówczas przekażemy jej dentobus – mówi Bogumiła Niziołek.

Województwo świętokrzyskie pozyskało także z resortu zdrowia ponad 1,7 mln zł na doposażenie i utworzenie gabinetów profilaktyki zdrowotnej w szkołach. Pieniądze mogą wesprzeć prawie 300 placówek. Pod koniec stycznia, kiedy minie termin rozliczenia dotacji, będzie wiadomo dokładnie, ile gabinetów powstało i ile już istniejących doposażono.

Tagi do tego wpisu
Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2018 / Realizacja: dimax design & kita solution