101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00
NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

Sylwestrowe propozycje dla mieszkańców regionu

Data publikacji: 27.12.2017 13:09 / Data aktualizacji: 29.12.2017 09:22
Autor: Grażyna Szlęzak-Wójcik , Ewa Pociejowska-Gawęda , Wiktor Dziarmaga , Kamil Włosowicz , Tomasz Piwko , Michał Kita , Emilia Sitarska , Anna Głąb / Kategoria: Wiadomości
Komentarze
1.1.2017 Kielce. Sylwester pod gwiazdami na Rynku. O dwunastej rozpoczął się pokaz ogni sztucznych.

1.1.2017 Kielce. Sylwester pod gwiazdami na Rynku. O dwunastej rozpoczął się pokaz ogni sztucznych.
Fot. Wojciech Habdas / Radio Kielce

Wieczorny koncert pod gołym niebem, całonocne seanse filmowe oraz spektakle, teatralne to tylko niektóre z propozycji na spędzenie Sylwestra w Kielcach. Instytucje kultury prześcigają się w ofertach na ten wieczór. Wszystko w myśl zasady, że podstawą dobrej zabawy jest towarzystwo.

Fragmenty operetki Zemsta Nietoperza Straussa przygotowała na sylwestrowy wieczór Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Świętokrzyskiej pod dyrekcją Jacka Rogali. Urszula Sokołowska, z tej instytucji przekonuje, że w trakcie koncertu nie zabraknie humoru i muzycznych doznań.

- Na maskowym balu u księcia Orlovsky’ego znajdują się osoby w rolach niekoniecznie wybranych przez siebie. Stąd wyniknie wiele zabawnych sytuacji ku uciesze zarówno dr Falkego, przyjaciela księcia i organizatora maskarady, jak i widzów. W podtekście jest zemsta Falkego na Gabrielu von Eisensteinie, który porzucił w ubiegłym karnawale nad ranem na ulicy swego przyjaciela ubranego w strój nietoperza - dodaje.

Nie zabraknie także lampki szampana. Impreza rozpocznie się o godzinie 18.00

Kieleckie Centrum Kultury zaprasza z kolei na „Sylwester w Hollywood”. W małym kinie Paradiso podczas seansu kinowego, dzięki tajemniczemu projektorowi, zatrzymującemu się podczas najsłynniejszych scen muzycznych w filmach, przed widzami ożywają znane postaci - światowe gwiazdy oraz kreowane przez nie kultowe role. Podczas spektaklu będzie można usłyszeć utwory: "Sex appeal", "Singin’in the rain", "Diamonds are a girl’s best friends", "Gdybym był bogaczem"," Brunetki, blondynki". Początek o godzinie 20.00.

Sylwestrowe seanse przygotowało dla kinomaniaków Kino Moskwa. Jak zapowiada Aleksandra Wójcik z kina, oprócz dwóch filmów widzowie będą mogli wziąć udział w noworocznej zabawie, zapewnione będą także dwa ciepłe posiłki. Przedpremierowo na ekranie pojawi się polski film „Gotowi na wszystko Exterminator” natomiast po północy komedia „Atak Paniki”. Impreza rozpocznie się o godzinie 20.00.

Jak co roku koncert sylwestrowy przygotowuje Urząd Miasta w Kielcach. Gwiazdą wieczoru będzie zespół Lombard, który pojawi się na scenie około godziny 23.00. Wcześniej publiczność będzie zabawiać kabaret Czwarta Fala z Kielc. Karol Gadowski, zastępca dyrektora Wydziału Kultury, Sportu i Promocji Urzędu Miasta Kielce informuje, że zabawa sylwestrowa rozpocznie się o godzinie 21. 30.

W tym roku do zabawy będzie zagrzewał także profesjonalny DJ. Tradycyjnie będą też życzenia od prezydenta miasta i pokaz sztucznych ogni.

Busko-Zdrój

Mieszkańcy Buska-Zdroju będą witali wspólnie Nowy Rok na placu przy plenerowej scenie Buskiego Samorządowego Centrum Kultury. Impreza rozpocznie się o godzinie 22.00 koncertem zespołu „Tacy Sami”, który w swoim repertuarze ma największe przeboje grupy Lady Pank.

Następnie publiczność będzie bawił zespół Hit Boyz grający na żywo największe przeboje muzyki tanecznej. Formacja wróci na scenę po przemówieniu noworocznym burmistrza miasta i gminy Busko-Zdrój i po pokazie sztucznych ogni, który rozpocznie się o północy. Wspólna zabawa pod gołym niebem potrwa do godziny 1.00 w nocy.

Jędrzejów

W Jędrzejowie „Sylwester pod Gwiazdami” rozpocznie się o godz. 23.00 na placu przed Centrum Kultury. O oprawę muzyczna imprezy zadba DJ. Nie zabraknie również konkursów z nagrodami. Tuz przed północą życzenia mieszkańcom miasta złoży burmistrz Jędrzejowa Marcin Piszczek wraz z przewodniczącą Rady Miejskiej Marią Barańską. Sylwestra pod gwiazdami zwieńczy pokaz sztucznych ogni.

Kazimierza Wielka

„Sylwester pod gwiazdami” w Kazimierzy Wielkiej rozpocznie się o godzinie 21.00 na rynku miasta. Imprezę poprowadzi DJ Tomi.

Zakończy ją wystąpienie noworoczne burmistrza Adama Bodziocha i pokaz sztucznych ogni o północy.   

Końskie

W Końskich sylwestrowa zabawa pod gwiazdami rozpocznie się około godziny 23.00. W tym roku specjalnie na tą okazje, przed Miejsko – Gminnym Domem Kultury zostanie ustawiona scena, na której mieszkańców do zabawy będzie zagrzewał profesjonalny DJ. 

Jak informuje Piotr Salata, dyrektor koneckiego domu kultury, wszystkie przygotowania do sylwestrowego wieczoru już są zakończone. Ponadto w tym roku na mieszkańców podczas zabawy czekać będą liczne niespodzianki.

- Dla wszystkich mamy przygotowane atrakcje, to miedzy innymi pokaz sztucznych ogni oraz ciepły posiłek. Bawiący się na koneckim sylwestrze będą mogli skosztować bigosu przygotowanego przez Urząd Miasta i Gminy - dodaje.

Punktem kulminacyjnym tego wieczoru będzie oczywiście pokaz sztucznych ogni. Tradycyjnie również życzenia noworoczne przy lampce szampana złoży burmistrz miasta Krzysztof Obratański.

Małogoszcz

Po raz dwudziesty podczas Sylwestra pod Gwiazdami Nowy Rok będą witali mieszkańcy Małogoszcza.

Wspólna zabawa prze dźwiękach muzyki mechanicznej rozpocznie się o godz. 23.30 w rynku na Placu Tadeusza Kościuszki. O 24.00 życzenia mieszkańcom miasta złoży burmistrz Jan Głogowski. Tej wyjątkowej nocy nie zabraknie również pokazu sztucznych ogni. Wspólne witanie Nowego Roku   potrwa do godz. 00.30.

Opatów

31 grudnia mieszkańcy Opatowa po raz kolejny, jak co roku, zbiorą się na rynku, aby przywitać Nowy Rok. Imprezę przygotowuje Opatowski Ośrodek Kultury. Dorota Jopek, dyrektor instytucji mówi, że zabawa potrwa od godziny 22:00 do 1:45.

- To będzie wystarczający czas, abyśmy mogli wspólnie świętować, potańczyć i pośpiewać. Przewidujemy także pokaz sztucznych ogni. Od 22:00 na rynku grać będzie zespół Randevu -  informuje dyrektor OOK. Nie zabraknie atrakcji i konkursów z nagrodami, będzie m.in. konkurencja związana z szybkim wiązaniem krawatów.

Ostrowiec i Ćmielów

Ci mieszkańcy Ostrowca Świętokrzyskiego, którzy nie mają planów sylwestrowych mogą ostatnią noc roku spędzić na wspólnej zabawie na rynku. Jak informuje Dorota Kowalczyk z Miejskiego Centrum Kultury impreza rozpocznie się o 21.30. Na scenie zaprezentuje się DJ Trey Winter. To pochodzący z Ostrowca muzyk. Jego współpraca z ostrowieckim MCK obejmuje nie tylko najbliższą noc Sylwestrową, ale także koncerty w czasie Dni Ostrowca.

O 22.50 rozpocznie się występ gwiazdy wieczoru, czyli zespołu Vox. Przerwa w koncercie zaplanowana jest tuż przed północą, a życzenia noworoczne złoży prezydent miasta. Po nich odbędzie się siedmiominutowy pokaz sztucznych ogni. I w tym miejscu nastąpi zmiana w stosunku do organizacji imprez w ubiegłych latach. Dotychczas spotkanie sylwestrowe kończyło się bezpośrednio po pokazie fajerwerków. W tym roku zespół Vox jeszcze po północy zagra kilka piosenek. Jeżeli uczestnicy ostrowieckiego Sylwestra pod gwiazdami będą mieli ochotę jeszcze się pobawić, jest możliwość kontynuowania zabawy przy muzyce.

Ostrowiecki Sylwester na rynku jest organizowany jako impreza masowa, dlatego muszą zostać zachowane zasady wiążące się z takim typem spotkania. Nie można wnosić alkoholu ani materiałów pirotechnicznych.

Spotkanie sylwestrowe zaplanowano także w Ćmielowie. Rozpocznie się o 23.00 i zakończy tuż po północy pokazem sztucznych ogni.

Ożarów

Z kolei w Ożarowie tradycyjnie Nowy Rok mieszkańcy powitają na osiedlu Wzgórze. Tam o północy burmistrz Marcin Majcher symbolicznie złoży życzenia, zaplanowana została także kilkunastominutowa iluminacja. Zabawa dla młodzieży przy muzyce potrwa do około 1:00.

Jak zaznacza burmistrz, fajerwerki będą odpowiednio zabezpieczone w miejscu, gdzie osoby postronne nie będą miały wstępu.

Pińczów 

Impreza sylwestrowa w Pińczowie odbędzie się na placu targowym przy ul. Republiki Pińczowskiej. Zabawa przy muzyce zespołu „Dynamic”, rozpocznie się o godzinie 23:30.

Tradycyjnie o północy niebo rozświetlą fajerwerki, a burmistrz Miasta i Gminy Pińczów wraz z przewodniczącym Rady Miejskiej złożą wszystkim mieszkańcom noworoczne życzenia. Zabawa potrwa do godz. 1:30.

Sandomierz

Muzyka na żywo oraz pokaz świetlny zamiast pirotechnicznego - to nowości tegorocznego Sylwestra pod gwiazdami w Sandomierzu. Impreza odbędzie się w Rynku Starego Miasta przy Ratuszu. Rozpocznie się o godzinie 22.00 od koncertu zespołu SKADYKTATOR i Jego Kosmiczne Combo. Muzycy zagrają na saksofonach barytonowym i tenorowym, gitarach, trąbce i perkusji. Lider zespołu będzie pełnić jednocześnie funkcję wodzireja porywającego publiczność do wspólnej zabawy. Podczas koncertu rozbrzmiewać będą głównie dźwięki reggae, ska i pop- poinformował Wojciech Dumin, dyrektor Sandomierskiego Centrum Kultury.

Życzenia noworoczne złoży wszystkim burmistrz Sandomierza Marek Bronkowski, po czym rozpocznie się pokaz świetlny oparty głównie na laserach. Będzie on nawiązywać do specyficznej architektury na starówce oraz symboliki przejścia ze starego roku w nowy - dodał dyrektor Dumin.

Po pokazie świetlnym sandomierzanie i turyści będą zaproszeni do korowodu z polonezem, który zostanie odtańczony wokół Ratusza. Poprowadzą go członkowie Chorągwi Rycerstwa Ziemi Sandomierskiej w historycznych strojach. Ten element jest ciekawym wyróżnikiem Sylwestra pod gwiazdami w Sandomierzu. Nawiązuje do bogatej historii miasta i podkreśla wyjątkowość wydarzenia, czyli powitanie nowego roku. Dalszą część imprezy wypełnią taneczne hity. Całość potrwa do godziny 2.00.

Sędziszów

Po raz 15 Nowy Rok podczas Sylwestra pod Gwiazdami będą witali mieszkańcy Sędziszowa. Wspólne świętowanie wraz z DJ rozpocznie się o godz. 22.30 tradycyjnie na placu targowym pomiędzy Osiedlem Skarpa, a Osiedlem Sady. Przed północą życzenia noworoczne mieszkańcom Sędziszowa złoży burmistrz miasta Wacław Szarek wraz z samorządowcami. Tą wyjątkową noc uświetni pokaz sztucznych ogni. Zabawa potrwa do 1.30.

Skarżysko

W Skarżysku - Kamiennej mieszkańcy powitają Nowy Rok na placu Staffa przy MCK informuje dyrektor ośrodka Katarzyna Michnowska - Małek. Impreza rozpocznie się o godz. 23.00 i potrwa do 1.00. Zabawę poprowadzi DJ Wach, a o północy życzenia złoży i przywita Nowy Rok wspólnie z zebranymi na placu mieszkańcami prezydent Skarżyska - Kamiennej Konrad Kronig.

Starachowice

Tegoroczny Sylwester „Pod Gwiazdami” w Starachowicach zostanie zorganizowany na placu na Szlakowisku. Impreza wraca w to miejsce po 10-u latach. Jak informuje prezydent miasta Marek Materek, zabawa rozpocznie się o godzinie 21.30 i potrwa do godziny 1.00 w nocy. Na początek wystąpi starachowicki zespół coverowy KREDENSI, który tworzą znani lokalni muzycy: Monika Stanecka, Krzysztof Stanik, oraz Tomek Staś. Zagrają znane i lubiane kawałki muzyczne, przy których nikt nie będzie się nudził. Przed północą wystąpi gwiazda wieczoru zespół disco polowy Playboys. Znani z takich utworów jak "Lejde" czy "Jak to się stało". 

O północy wspólnie złożymy sobie życzenia oraz odbędzie się pokaz sztucznych ogni -informuje prezydent Marek Materek.

Podczas imprezy odbędą się także konkursy z nagrodami.

Staszów

W Staszowie powitanie Nowego Rynku w plenerze rozpocznie się o godzinie 23.00 w rynku miasta obok Ratusza. Sylwestrową atmosferę do godziny 23.45 będzie rozgrzewać DJ, potem rozpocznie się wspólne odliczanie minut do północy. Życzenia noworoczne złożą wszystkim obecnym burmistrz Staszowa Leszek Kopeć i wiceburmistrz Ewa Kondek, po czym odbędzie się pokaz fajerwerków, które rozbłysną nad Ratuszem.

Podczas sylwestrowej nocy można będzie wziąć udział w konkursie, który ma wymiar ekologiczny. Specjalnie na okoliczności imprezy sylwestrowej wystawiony będzie w Rynku duży kontener na butelki. Wrzucając tam tego rodzaju odpady dobrze jest je podpisać wkładając do środka butelki kartkę ze swoim imieniem i nazwiskiem. Tuż po północy odbędzie się losowanie butelek i trzech szczęśliwców otrzyma nagrody pieniężne w wysokości 100, 200 i 300 złotych. Butelki, które trafią do kontenera mogą być zarówno szklane jak i plastikowe, segregacją odpadów zajmą się później odpowiednie służby - powiedział burmistrz Leszek Kopeć i dodał, że w konkursie chodzi zarówno o utrzymanie porządku w mieście jak i o zachęcenie mieszkańców do przyjścia na wspólne świętowanie Nowego Roku.

Sylwester pod gwiazdami w Staszowie potrwa do godziny 1.00.

Stąporków

W Stąporkowie, impreza sylwestrowa odbędzie się po raz pierwszy na nowym placu przed Miejsko Gminnym Domem Kultury, przy ulicy Piłsudskiego. Początek zabawy pod chmurką w rozpocznie się o godzinie 21.00.

Jak informuje Katarzyna Sorn dyrektor placówki, w taneczny nastrój mieszkańców będzie wprowadzać muzyka grana na żywo przez lokalny zespół.

- Tegoroczną zabawę sylwestrową poprowadzi grupa Los Impreza, mamy nadzieję, że wszyscy będą się świetnie bawić w klimacie imprezowych przebojów prezentowanych przez zespół. Tradycyjnie również Nowy Rok powitamy pokazem sztucznych ogni i lampką szampana - dodaje.

Organizatorzy Sylwestra w Stąporkowie apelują do mieszkańców, aby ze względów bezpieczeństwa nie przynosili ze sobą własnych petard i fajerwerków.

Wiślica

Witając Nowy Rok mieszkańcy Wiślicy świętować również będą symbolicznie przywrócenie miejscowości po 150 latach praw miejskich. O godzinie 22.00 w tamtejszej bazylice rozpocznie się koncert kolędowo-sylwestrowy.

Po nim msza święta dziękczynna, po której uczestnicy przejdą na rynek miejscowości, gdzie przy dźwiękach wiślickich dzwonów, wyciu strażackich syren i pokazie sztucznych ogni przywitają nowy, 2018 rok. 

Wodzisław

W Wodzisławiu Sylwester pod Gwiazdami rozpocznie się o 23.40 na Placu Wolności przy niebieskiej choince. Tej wyjątkowej nocy nie zabraknie wspólnej lampki szampana oraz życzeń , które mieszkańcom Wodzisławia złoży wójt gminy Bożena Szczypiór. Tej nocy mieszkańcy Wodzisławia stary rok pożegnają, a nowy powitają pokazem sztucznych ogni.

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2019 / Realizacja: dimax design & kita solution