101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00
NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

Próbna matura UJK i Radia Kielce. Rozpoczynamy nabór

Data publikacji: 28.12.2017 14:38
Autor: Daniel Lenart / Kategoria: Wiadomości
Komentarze

05.05.2017 Kielce. Matura z matematyki w VI LO.
Fot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

Rozpoczynamy nabór szkół do Próbnej Matury organizowanej przez Uniwersytet Jana Kochanowskiego, Radio Kielce i Echo Dnia. To już dziewiąta edycja egzaminu. Jak mówi Piotr Burda - pomysłodawca Próbnej Matury oraz rzecznik UJK, zgłoszenia tradycyjne należy przesyłać mailem.

- Tak jak do tej pory, zgłaszać się mogą szkoły z całego województwa, a także placówki z innych regionów Polski. Wnioski przyjmujemy pod adresem: ujk.promocja@gmail.com – informuje Piotr Burda.

Termin matury jest na razie konsultowany, ale prawdopodobnie odbędzie się ona w drugim tygodniu marca. Arkusze z pytaniami przygotują między innymi metodycy z Samorządowego Ośrodka Doradztwa Metodycznego i Doskonalenia Nauczycieli w Kielcach. Jak podkreśla Piotr Burda, są to osoby znane i doceniane nie tylko w naszym województwie, ale i całym kraju. Elżbieta Czerwonka, dyrektor ośrodka dodaje, że nowością tej edycji próbnej matury będą również egzaminy na poziomie rozszerzonym.

- Tradycyjnie, jak w ubiegłych latach przygotowujemy arkusze do egzaminów z języka polskiego i matematyki na poziomie podstawowym. Ale w tym roku po raz pierwszy metodycy przygotują też arkusze na poziomie rozszerzonym do tych przedmiotów – mówi Elżbieta Czerwonka.

O arkusze na poziomie rozszerzonym apelowali nauczyciele, ale też uczniowie, którzy chcieliby przetestować swoją wiedzę przed prawdziwym egzaminem w maju. Szkoły dostaną również arkusze do języka angielskiego, przygotowane przez specjalistów ze Świętokrzyskiego Centrum Doskonalenia Nauczycieli oraz arkusz maturalny do chemii. Ten przygotuje firma 3ECH Edukacja.

W dotychczasowych edycjach Próbnej Matury wzięło udział prawie 150 tysięcy osób, a arkusze z pytaniami, dostępne w Internecie pobrano kilka milionów razy.

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2019 / Realizacja: dimax design & kita solution