101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00
NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

Wielkie zainteresowanie przepłynięciem Wisły wpław. Chętni z różnych zakątków kraju

Data publikacji: 28.12.2017 15:33
Autor: Grażyna Szlęzak-Wójcik / Kategoria: Wiadomości
Komentarze

23.01.2016. 25 osób przepłynęło Wisłę w Sandomierzu
Fot. Grażyna Szlęzak-Wójcik / Radio Kielce

Ogromnym zainteresowaniem cieszy się planowana na styczeń kolejna zimowa przeprawa Wisły wpław. Impreza organizowana jest od trzech lat przez Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji.

Na liście rezerwowej jest aż 70 nazwisk. Tymczasem ze względów bezpieczeństwa w wydarzeniu może wziąć udział nie więcej niż 40 osób. Są to nie tylko mieszkańcy regionu świętokrzyskiego, ale również odległych zakątków Polski np. z Władysławowa czy Poznania. Uczestników asekurują łodzie ratownicze, w każdej z nich jest kilku ratowników, którzy także czuwają na brzegu nad bezpieczeństwem wchodzących i wychodzących z wody.

- Uczestnicy są transportowani na drugi brzeg w celu przepłynięcia Wisły w kilkuosobowych grupach więc większa liczba uczestników znacznie wydłużyłaby całą imprezę i ci, którzy płynęliby pierwsi musieliby wychłodzeni bardzo długo czekać na ostatnią turę - powiedział dyrektor Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji Paweł Wierzbicki.  

Dodał, że ze względu na rosnące zainteresowanie tym wydarzeniem rozważane są różne warianty zwiększenia liczby miejsc np. zorganizowania kilku przepraw w odstępach czasowych organizując je w kolejne weekendy zimowe.

Osoby, które brały udział w poprzednich zimowych przeprawach Wisły wpław mówili naszej reporterce, że to wyjątkowe przeżycie gwarantujące niesamowitą dawkę adrenaliny, chwalili również atmosferę tego wydarzenia i dobrą organizację.

Zimowa przeprawa Wisły wpław ma na celu promowanie Sandomierza i jego potencjału oraz bazy wodniackiej jaką dysponuje na nadwiślańskim bulwarze Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji.

- Zimą sprzęt do sportów wodnych nie jest wykorzystywany, jednak mamy tu swoją bazę, zimową przeprawą Wisły wpław podkreślamy związki miasta i mieszkańców z Wisłą - dodał dyrektor Wierzbicki.

Tagi do tego wpisu
Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2019 / Realizacja: dimax design & kita solution