101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe

41 200 20 20 / 41 200 20 00

TELEFON INTERWENCYJNY

502 020 025

NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

Zwolnieni ratownicy znieważyli szefową? Sprawa na policji i w prokuraturze

Data publikacji: 28.12.2017 15:53
Autor: Iwona Murawska / Kategoria: Wiadomości z regionu
Komentarze
Marta Solnica dyrektor Świętokrzyskiego Centrum Ratownictwa Medycznego i Transportu Sanitarnego w Kielcach

Marta Solnica, dyrektor Świętokrzyskiego Centrum Ratownictwa Medycznego i Transportu Sanitarnego w Kielcach
Kielce. 16.11.2017 / Fot. Kamil Król / Radio Kielce

Kieleccy policjanci, na zlecenie prokuratury sprawdzają, czy grupa ratowników medycznych zniesławiła Martę Solnicę, dyrektor Świętokrzyskiego Centrum Ratownictwa Medycznego i Transportu Sanitarnego oraz samą instytucję. Według Marty Solnicy, mieli tego dokonać wysyłając do Urzędu Wojewódzkiego w Kielcach anonimowe pismo, z informacją o rzekomych nieprawidłowościach w pogotowiu.

Zawiadomienie do prokuratury złożyła na początku grudnia, dyrektor instytucji. Jak informowaliśmy, wręczyła też w Wigilię i święta dyscyplinarne wypowiedzenia trzem ratownikom. 

Beata Zielińska – Janaszek, szefowa Prokuratury Rejonowej Kielce – Wschód informuje, że zarzuty stawiane są grupie ratowników medycznych i pielęgniarzy, bez podawania ich personaliów.

- W prokuraturze zostało zarejestrowane zawiadomienie, jakoby grupa ratowników i pielęgniarzy znieważyła funkcjonariusza publicznego, podczas pełnienia przez niego czynności służbowych - mówi.

Jeden ze zwolnionych ratowników medycznych przypuszcza, że powodem decyzji o zwolnieniu dyscyplinarnym jego i dwóch kolegów może być fakt, że w firmie zawiązał się związek zawodowy, którego jest członkiem.

- Założyliśmy związek zawodowy, ponieważ ostatnio nasze płace zostały obniżone. Dlatego przy kolejnych regulacjach wynagrodzeń, chcieliśmy mieć wpływ na ich wysokość. Zabrano nam już część dodatku wyjazdowego, także połowię premii – mówi zwolniony ratownik.

Z dyrektor świętokrzyskiego pogotowia nie udało nam się dziś skontaktować. Wczoraj w rozmowie z Radiem Kielce utrzymywała, że udowodniła trzem zwolnionym dyscyplinarnie pracownikom, iż pisali oszczercze, anonimowe pisma na jej temat oraz że działali na szkodę zakładu pracy. Nie wyjaśniła na czym miały polegać oszczerstwa, ani na jakiej podstawie ustaliła, kto wysłał anonim. Zwolnieni ratownicy medyczni zapowiadają skierowanie sprawy do sądu pracy.

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość

Indeks jakości powietrza

zmień ▾

Wybierz czujnik ×

cloud

 

PM10 - µg/m3

PM2.5 - µg/m3

Data pomiaru Źródło

Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2019 / Realizacja: dimax design & kita solution