101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00
NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

Mieszkańcy Nietuliska i Kunowa będą mogli chodzić bezpieczniej wzdłuż tej drogi

Data publikacji: 28.12.2017 17:10
Autor: Anna Głąb / Kategoria: Wiadomości
Komentarze

Nietulisko, gmina Kunów. Ciąg drogi krajowej nr 9, chodnik wybudowany w ramach programu likwidacji miejsc niebezpiecznych
Fot. Anna Głąb / Radio Kielce

Będzie bezpieczniej na krajowej dziewiątce. W Nietulisku w gminie Kunów do użytku został oddany kolejny odcinek przeznaczony dla pieszych. Chodnik oddzielony jest od jezdni barierkami, wykonane zostały też wjazdy na posesje.

Chodnik ma półtora kilometra długości, łączy się z kolejnym odcinkiem, który został wykonany w ubiegłym roku. Dzięki tej inwestycji mieszkańcy Nietuliska i Kunowa mogą bezpiecznie przemieszczać się wzdłuż drogi krajowej numer 9. Na tej trasie znajduje się między innymi Szkoła Podstawowa.

Krzysztof Strzelczyk, dyrektor świętokrzyskiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad, podkreślał, że podobnych miejsc niebezpiecznych zostało przebudowanych w województwie kilkanaście. Są także plany na modernizację kolejnych punktów.

Burmistrz Kunowa Lech Łodej zaznacza, że mieszkańcy czekali na wybudowanie tego odcinka od wielu lat. Jego powstanie dwa lata temu zapowiadali na jednej z sesji Rady Gminy parlamentarzyści: senator Jarosław Rusiecki i poseł Andrzej Kryj. Podkreślali, że program naprawy miejsc niebezpiecznych powstał w czasie rządów Prawa i Sprawiedliwości. Podobne inwestycje na krajowej 9 zostały przeprowadzone w Miłkowie, to wyjazd z Ostrowca w stronę Opatowa oraz w gminie Brody w powiecie starachowickim.

Cała inwestycja kosztowała milion osiemset tysięcy złotych. Pieniądze pochodziły z budżetu państwa. W całości została wykonana przez firmę z Ostrowca. Jak podkreślił senator Jarosław Rusiecki, to kolejna zaleta inwestycji, prace wykonywane są przez lokalne przedsiębiorstwo. Prace trwały cztery miesiące, poza barierkami i położeniem kostki wykonana została także kanalizacja deszczowa. Teraz w ramach budowy dróg prowadzone są prace dotyczące budowy obwodnic Ostrowca i Opatowa. Na obie te inwestycje w krajowym programie budowy dróg krajowych i autostrad zostało przeznaczone ponad 50 milionów złotych.

Podobne wiadomości
Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2019 / Realizacja: dimax design & kita solution