101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00
NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

To już pewne. Od nowego roku MPK będzie woziło kielczan

Data publikacji: 28.12.2017 18:53
Autor: Wiktor Dziarmaga / Kategoria: Wiadomości
Komentarze

 
Fot. Wojciech Habdas / Radio Kielce

Przez pierwszy miesiąc nowego roku to Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacji będzie wozić pasażerów w Kielcach. Umowę z wolnej ręki podpisał z przewoźnikiem Zarząd Transportu Miejskiego. Miesięczny kontrakt wart jest około 5 milionów złotych.

Elżbieta Śreniawska, prezes MPK informuje, że spółka podtrzymała deklaracje z października i nie pozostawi mieszkańców bez komunikacji. Taka sytuacja mogła zaistnieć, ponieważ pod koniec roku wygasa obecna umowa z kieleckim przewoźnikiem. Jednocześnie wciąż nie udało się rozstrzygnąć przetargu na obsługę komunikacji przez kolejne dziesięć lat.

- Pasażerowie nie są niczemu winni, że w związku z przetargiem powstała taka sytuacja. Zawarliśmy umowę, ponieważ nie chcemy zostawić pasażerów bez komunikacji - powiedziała Śreniawska.

Umowa została podpisana na styczeń z możliwością przedłużenia jej na kolejne miesiące. Ewentualne przedłużenie kontraktu będzie podyktowane tym jak potoczą się losy przetargu.

Prezes dodaje, że umowa była mocno negocjowana. Ostatecznie obie strony przystały na stawkę zaproponowana przez MPK w obecnie rozstrzyganym przetargu. Przewoźnik wycenił stawkę za wozokilometr na 6,57 zł.

Przypomnijmy, jutro w Sądzie Okręgowym odbędzie się rozprawa odwoławcza od decyzji Krajowej Izby Odwoławczej w sprawie przetargu. Od decyzji sądu zależy, kto będzie woził kielczan przez najbliższe 10 lat. Możliwe są dwa scenariusze. Jeśli sąd przyzna rację przewoźnikowi z Radomia, konieczne będzie ponowne badanie ofert. Natomiast jeśli zdecyduje, że rację ma ZTM, możliwe będzie podpisanie umowy z kieleckim MPK.

Podobne wiadomości
Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2018 / Realizacja: dimax design & kita solution