101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Posłuchaj online
Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00

Miliony na inwestycje. W planach drogi, szkoła i DPS

Data publikacji: 29.12.2017 14:09
Autor: Grażyna Szlęzak-Wójcik / Kategoria: Wiadomości
Komentarze

21.4.2016 Skarżysko-Kamienna. Zespół Szkół Technicznych
Fot. Wojciech Habdas / Radio Kielce

Ponad 10 milionów złotych z budżetu powiatu sandomierskiego zostanie przeznaczone w przyszłym roku na inwestycje. - To całkiem nieźle, jak na budżet, w którym po stronie dochodów zapisano 78 milionów złotych, a wydatki są o milion mniejsze - ocenia Stanisław Masternak, starosta sandomierski.

Wśród najważniejszych planów wymienia przebudowę ulicy Żeromskiego w Sandomierzu. Prace obejmą m.in. wymianę kanalizacji sanitarnej i deszczowej, budowę nowej nawierzchni i chodników. Inwestycja będzie kosztować ok. 2 mln 600 tys. zł. Połowa pieniędzy na ten cel ma pochodzić z rządowego programu wspierającego inwestycje drogowe, a resztę po połowie przekażą miasto i powiat.

W przyszłorocznym budżecie pomyślano o nowych warunkach do nauki zawodów. W Zespole Szkół Technicznych i Ogólnokształcących, na potrzeby przyszłych mechaników samochodowych wybudowana zostanie stacja diagnostyczna, co ma kosztować około 1,5 mln zł. Z kolei w Zespole Szkół Gastronomicznych i Hotelarskich wyremontowana zostanie dawna przetwórnia, w której na małą skalę przywrócona zostanie produkcja przetworów owocowo-warzywnych. Ponadto uczniowie będą się tam uczyć zasad dotyczących prowadzenia sali bankietowej i obsługi gości.

W budżecie powiatu zapisano również pieniądze na zamontowanie windy i przebudowę piętra w Domu Pomocy Społecznej w Sandomierzu.

- Mieszka tam 110 osób, przeważnie schorowanych, mających problemy z poruszaniem się, dlatego ten wydatek jest konieczny dla polepszenia warunków - dodaje starosta Masternak.

Przed głosowaniem nad budżetem nie było żadnej dyskusji. Rada przyjęła go jednogłośnie.

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2018 / Realizacja: dimax design & kita solution