101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00
NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

Byli członkowie zarządu aresztowani. Wręczyli łapówki senatorowi?

Data publikacji: 02.01.2018 13:17
Autor: Monika Miller / Kategoria: Wiadomości
Komentarze
CBA

CBA
Fot. cba.gov.pl

Mikołaj Martynuska i Przemysław K., byli członkowie Rady Nadzorczej i Zarządu Echo Investment, zostali aresztowani na 3 miesiące.

Są oni podejrzani o wręczenie senatorowi Stanisławowi Kogutowi łapówki w wysokości pół miliona złotych oraz obietnicę kolejnych pieniędzy w wysokości 1 miliona złotych za pomoc w toczącym się postępowaniu administracyjnym dotyczącym dawnego hotelu Cracovia i kina Kijów w Krakowie. Przedstawiciele firmy zabiegali o umorzenie postępowania dotyczącego wpisania tych obiektów do rejestru zabytków.

Jak informuje Waldemar Łubniewski, rzecznik prowadzącej postępowanie Prokuratury Regionalnej w Katowicach, tamtejszy sąd rejonowy zgodził się na zastosowanie tymczasowego aresztowania.

Mężczyźni zostali zatrzymani przed świętami Bożego Narodzenia przez Centralne Biuro Antykorupcyjne. Oprócz nich agenci aresztowali trzy inne osoby. Dwie z nich także zostały tymczasowo aresztowane.

Delegatura CBA w Krakowie prowadzi śledztwo w sprawie podejmowania się w okresie od listopada 2015 do grudnia 2016 roku pośrednictwa w załatwieniu różnych spraw w zamian za korzyści majątkowe i powoływania się na wpływy w instytucjach państwowych oraz samorządowych województwa małopolskiego, a także wręczania łapówek osobom pełniącym funkcje publiczne.

Uzupełnienie:

Na prośbę zainteresowanych podajemy imiona i nazwiska.

Przemysław K. - Przemysław Krycha

Tagi do tego wpisu
Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2019 / Realizacja: dimax design & kita solution