101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Posłuchaj online
Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00

Skalbmierz uczci Gosiewskiego

Data publikacji: 02.01.2018 13:56
Autor: Kamil Włosowicz / Kategoria: Wiadomości
Komentarze

Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury
Skalbmierz. 02.01.2018 / Fot. Kamil Włosowicz / Radio Kielce

Pamiątkowa tablica poświęcona Przemysławowi Gosiewskiemu zostanie wbudowana w ścianę budynku Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury w Skalbmierzu. W ten sposób działacze ze Stowarzyszania dla Skalbmierza chcą upamiętnić postać zmarłego tragicznie polityka Prawa i Sprawiedliwości.

 Działacze przystąpią niebawem do opracowania projektu tablicy. Oprócz napisów miałby się na niej pojawić również portret byłego wicepremiera. Zdaniem Leszka Śmiecha, prezesa stowarzyszenia, Przemysław Gosiewski jest postacią zasłużoną dla całego regionu. Symboliczna tablica ma przedłużyć pamięć o jego  postaci. Polityk zabiegał m. in. o rządowe pieniądze na przebudowę w 2007 roku skalbmierskiego Domu Towarowego na Ośrodek Kultury.  
- Przemysław Gosiewski przysłużył się nie tylko dla naszego miasteczka, ale również dla całego województwa i całej Polski - podkreślił Leszek Śmiech.

Inicjatywę działaczy popiera burmistrz Michał Markiewicz. Jak przypomniał, wicepremier Gosiewski był częstym gościem w Skalbmierzu i wykazywał żywe zainteresowanie tamtejszymi zabytkami i  rozwojem miejscowości. - Bez jego wsparcia nie udałoby się pozyskać dofinansowania z Ministerstwa Kultury na przeprowadzenie prac remontowych. Dzięki dotacji Ośrodek Kultury udało się oddać do użytku w ciągu roku - podkreślił burmistrz.    

Inicjatywę pozytywnie oceniają również dyrektor Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury w Skalbmierzu Agata Jackiewicz i jej zastępczyni Bożena Mostek. - Gdyby nie wsparcie Przemysława Gosiewskiego nie udałoby się nam w tak krótkim czasie otworzyć placówki - zaznaczyła Agata Jackiewicz. - Wicepremier Gosiewski był człowiekiem życzliwym i przychylnym naszej małej społeczności - dodała Bożna Mostek.

Działacze ze Stowarzyszenia dla Skalbmierza planują uroczyste odsłonięcie tablicy na przełomie marca i kwietnia. Chcą z tej okazji zaprosić członków rodziny Przemysława Gosiewskiego oraz   polityków Prawa i Sprawiedliwości.  

Przemysław Gosiewski był posłem na Sejm IV, V i VI kadencji, członkiem oraz wiceprezesem Rady Ministrów w rządzie Jarosława Kaczyńskiego. Pełnił także funkcję przewodniczącego klubu parlamentarnego Prawa i Sprawiedliwości. Polityk zginął 10 kwietnia 2010 roku w katastrofie prezydenckiego samolotu w Smoleńsku.  

W połowie grudnia ubiegłego roku w Senacie zawiązał się komitet budowy pomnika Przemysława Gosiewskiego, który ma stanąć w Kielcach. Przedstawiciele komitetu liczą, że monument uda się odsłonić jeszcze w tym roku.

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2018 / Realizacja: dimax design & kita solution