101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Posłuchaj online
Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00

Wojewódzki Sztab Wojskowy oficjalnie z nowym szefem

Data publikacji: 02.01.2018 14:33
Autor: Marcin Różyc / Kategoria: Wiadomości
Komentarze

Kielce. Nominacja Jarosława Molisaka na szefa Wojewódzkiego Sztabu Wojskowego. Na zdjęciu: Jarosław Molisak
Kielce. 02.01.2018 / Fot. Marcin Różyc / Radio Kielce

Wojewódzki Sztab Wojskowy w Kielcach ma nowego szefa. Nominację na to stanowisko odebrał dzisiaj pułkownik Jarosław Molisak, pełniący dotychczas obowiązki komendanta Wojskowej Komendy Uzupełnień w Busku-Zdroju.

Pułkownik przyznał także, że nowy rok przyniesie wiele wyzwań. Jednym z nich będzie tworzenie struktur Wojsk Obrony Terytorialnej w województwie świętokrzyskim. Ponadto w tym roku obchodzić będziemy setną rocznicę odzyskania niepodległości.

- Poza tym będziemy skupiać się na zadaniach wynikających z ustawy - dodaje nowy szef Wojewódzkiego Sztabu Wojskowego.

Należy do nich m.in. powoływanie do czynnej służby wojskowej, nadawanie przydziałów mobilizacyjnych, uczestniczenie w pracach wojewódzkiego zespołu zarządzania kryzysowego oraz powoływanie kandydatów do Narodowych Sił Rezerwowych.

Przez półtora roku obowiązki szefa pełnił podpułkownik Wiesław Loch. Jak stwierdził w rozmowie z reporterem Radia Kielce, zadania postawione przed instytucją były bardzo dobrze i sprawnie wykonywane.  

- To dzięki ludziom, z którymi miałem przyjemność współpracować - powiedział.

W uroczystościach przekazania dowództwa udział wzięła Agata Wojtyszek, wojewoda świętokrzyski. Jak stwierdziła, do tej pory współpraca ze sztabem układała się bardzo dobrze, szczególnie przy organizacji różnych uroczystości patriotycznych. Wojewoda zwróciła również uwagę na to, że dla Polaków rozpoczął się bardzo ważny rok, który powinien być szczególnie istotny dla mieszkańców Kielc. W tym miejscu zaczęło dziać się wiele dobrego w kwestii odzyskania niepodległości, bowiem ze stolicy regionu wychodzili legioniści do pierwszych walk o niepodległość.

Pułkownik Jarosław Molisak to absolwent Wyższej Szkoły Oficerskiej Wojsk Pancernych w Poznaniu, Akademii Obrony Narodowej oraz Politechniki Warszawskiej.

Po ukończeniu szkoły oficerskiej pełnił służbę w 1. Dywizji Zmechanizowanej i 1. Warszawskiej Brygadzie Pancernej. Od 1996 roku był kierownikiem sekcji operacyjnej w Wojewódzkim Sztabie Wojskowym w Kielcach, a następnie pełnił obowiązki Szefa Wydziału. W 2007 roku został Komendantem Wojskowej Komendy Uzupełnień w Busku-Zdroju.

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2018 / Realizacja: dimax design & kita solution