101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Posłuchaj online
Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00

Świętokrzyscy działacze PiS podsumowali rok

Data publikacji: 02.01.2018 22:58
Autor: Tomasz Piwko / Kategoria: Wiadomości
Komentarze

Starachowice. Spotkanie noworoczne Prawa i Sprawiedliwości
Starachowice. 02.01.2018 / Fot. Tomasz Piwko / Radio Kielce

Świętokrzyscy parlamentarzyści Prawa i Sprawiedliwości na spotkaniu w Starachowicach podsumowali miniony rok. Wskazali także ważne, tegoroczne cele do realizacji.

Poseł Krzysztof Lipiec stwierdził, że 2017 rok był dobry dla Polski, dla województwa świętokrzyskiego i powiatu starachowickiego. - Istotnym osiągnięciem jest przede wszystkim ochrona dziedzictwa kulturowego. To nam udało się wydobyć z niepamięci wiele cennych obiektów i miejsc. Cztery z nich zostały uhonorowane przez prezydenta Rzeczypospolitej Andrzeja Dudę tytułami Pomnik historii. Są to: opactwo cystersów w Wąchocku i klasztor pobenedyktyński na Świętym Krzyżu, a także Sandomierz z katedrą i Kielce z Pałacem Biskupów Krakowskich i bazyliką katedralną - podkreślił Krzysztof Lipiec.

Parlamentarzysta dodał, że dofinansowaniem z kontraktu terytorialnego zostały objęte Muzeum Martyrologii Wsi Polskich w Michniowie, katedra w Sandomierzu, a także Wiślica i Krzemionki Opatowskie koło Ostrowca Świętokrzyskiego.

O pozytywnych zmianach, jakie zaszły w gospodarce przypomniała poseł Maria Zuba. - Mamy najlepszy nie tylko w Europie, ale i w świecie poziom wzrostu gospodarczego. Jest także najniższe w kraju bezrobocie. Nastąpił wzrost dochodów w gospodarstwach domowych, co świadczy o tym, że jakość życia naszych rodzin się poprawiła - dodała poseł Maria Zuba.

- Skala ubóstwa rodzin wielodzietnych dzięki programowi 500 plus znacznie się zmniejszyła. Dążymy także do tego, aby każda rodzina miała swoje mieszkanie, poprzez realizacje programu Mieszkanie plus - zaznaczyła parlamentarzystka.

Senator Jarosław Rusiecki podkreślił, że w fazę realizacji wchodzi modernizacja linii kolejowej nr 25 łączącej Skarżysko Kamienną z Sandomierzem. Inwestycje na kolei o łącznej wartości 379 mln złotych poprawią warunki dla podróżnych na 22 stacjach i przystankach.

Ważną inwestycją infrastrukturalną realizowaną przez Polską Spółkę Gazownictwa jest modernizacja gazociągu od Sandomierza przez Romanów, dzielnicę Ostrowca Świętokrzyskiego po Lubienię, za kwotę 117 mln złotych - dodał senator Jarosław Rusiecki.

W powiecie starachowickim powstaje wiele inwestycji dzięki rządowemu wsparciu. To m.in.: adaptacja budynku dla potrzeb Środowiskowego Domu Pomocy dla osób z zaburzeniami psychicznymi i rozwój infrastruktury sportowej za prawie 9 milionów złotych. Ważne są także inwestycje drogowe oraz Program Likwidacji Miejsc Niebezpiecznych ze środków Krajowego Funduszu Drogowego za ponad 6 mln złotych.

Rok 2018, to rok wyborów samorządowych, 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości i powstania w województwie świętokrzyskim 17. Brygady Wojsk Obrony Terytorialnej.

Lider świętokrzyskich struktur PiS Krzysztof Lipiec życzył wszystkim mieszkańcom regionu i politykom szczęścia, radości, pokoju i wielu dobrych doznań. - Jestem przekonany, że 2018 będzie rokiem odpowiedzialnego rozwoju, którego twarzą będzie z pewnością premier polskiego rządu Mateusz Morawiecki. Ten rok przyniesie Polsce, ale też świętokrzyskiej ziemi nowe, dobre rzeczy - dodał parlamentarzysta.

W spotkaniu udział wzięli także: starosta Danuta Krępa i radni Starachowic.

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2018 / Realizacja: dimax design & kita solution