101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Posłuchaj online
Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00

Dyskusja o szpitalu. Z posłanką, burmistrzem i NFZ

Data publikacji: 03.01.2018 11:08
Autor: Ewa Pociejowska-Gawęda / Kategoria: Wiadomości
Komentarze

Szpital Specjalistyczny w Jędrzejowie
Jędrzejów. 21.10.2016 / Fot. Ewa Pociejowska - Gawęda / Radio Kielce

Przyszłość oddziału pediatrycznego szpitala w Jędrzejowie będzie tematem spotkania poseł Prawa i Sprawiedliwości Anny Krupki, burmistrza Jędrzejowa Marcina Piszczka oraz przedstawicieli NFZ z mieszkańcami powiatu.

Jak mówi parlamentarzystka, chodzi o to, aby posłuchać opinii publicznej i wspólnie zastanowić się, jakie kroki należy podjąć, by pediatria w jędrzejowskim szpitalu nadal funkcjonowała.

Poseł Anna Krupka dodaje, że spotkanie zostało zorganizowane na wniosek wyborców, którzy w tej sprawie zgłaszali się do jej biura poselskiego.

- Bardzo negatywnie oceniam działania pana starosty, który odpowiada za szpital, dlatego powinniśmy podjąć wszystkie kroki w obronie oddziału pediatrycznego, ponieważ mieszkańcy powiatu jędrzejowskiego powinni mieć warunki, aby leczyć swoje dzieci na miejscu, a nie być skazanymi na podróże do szpitali w Kielcach, Busku, czy Włoszczowie - powiedziała parlamentarzystka.

Spotkanie rozpocznie się o godz. 18 w jędrzejowskim Centrum Kultury. Jak informowaliśmy, od 1 stycznia funkcjonowanie pediatrii w Jędrzejowie zostało zawieszone. Zarząd spółki Artmedik, dzierżawcy szpitala, zdecydował się na takim krok, z uwagi na brak lekarzy.

O przyszłości oddziału pediatrycznego szpitala w Jędrzejowie będziemy mówić również w realizowanym wspólnie z TVP3 Kielce programie „Interwencja” - początek dzisiaj o godzinie 16.30.

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Wiadomości
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2018 / Realizacja: dimax design & kita solution