101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00
NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

Lekarze z Morawicy cofnęli decyzję o wypowiedzeniu klauzuli opt – out, ale do pracy nie chcą wracać

Data publikacji: 03.01.2018 13:12
Autor: Iwona Murawska / Kategoria: Wiadomości
Komentarze

Świętokrzyskie Centrum Psychiatrii
Morawica. 28.11.2017 / Fot. Marzena Mąkosa / Radio Kielce

Dyrekcja szpitala psychiatrycznego w Morawicy podpisała i od razu wymówiła kontrakt z Narodowym Funduszem Zdrowia. Oznacza to, że lecznica będzie finansowana przez trzy miesiące, ale wciąż będzie mogła wywierać presję na fundusz w sprawie podwyższenia stawki umowy.

Jak informuje Małgorzata Kiebzak, dyrektor świętokrzyskiego oddziału NFZ, szpital w Morawicy w ostatnich dniach dostał kolejne, dodatkowe środki. Do wcześniejszych 5 mln zł, teraz doszło jeszcze prawie milion sto tysięcy złotych.

- Będziemy musieli ogłosić postępowanie konkursowe na świadczenia psychiatryczne, ponieważ umowa ze szpitalem kończy się ostatniego dnia marca. Pan dyrektor oczekuje od nas jednak kolejnego zwiększenia wyceny świadczeń. Mamy teraz prawie 2 miesiące na analizy, ale przede wszystkim chcielibyśmy, aby dyrektor przekonał swoich pracowników do obniżenia żądań płacowych. Kwota, którą już otrzymali, w znacznym stopniu pozwoli na sfinansowanie ich oczekiwań – mówi Małgorzata Kiebzak. 

Tymczasem 47 lekarzy ze Świętokrzyskiego Centrum Psychiatrii cofnęło dziś decyzję o wypowiedzeniu klauzuli opt – out. Nie wycofali jednak wypowiedzeń umów o pracę. Oznacza to, że będą mogli pełnić dyżury i dostawać za nie dodatkowe pieniądze, ale zamierzają pracować tylko do końca marca. Jak informuje Jacek Musiał, dyrektor szpitala, lekarze nie zmniejszyli swoich żądań dotyczących wzrostu wynagrodzeń

- Przez najbliższe trzy miesiące nie musimy się obawiać, że w szpitalu nie będzie miał kto dyżurować. Natomiast, jeżeli lekarze nie cofną swoich wypowiedzeń może dojść do sytuacji, że od 1. kwietnia w szpitalu nie będzie miał kto leczyć pacjentów. Dlatego mam nadzieję, że do tego czasu Narodowy Fundusz Zdrowia ogłosi konkurs i uzyskamy taką cenę świadczeń, która będzie w stanie zaspokoić żądania płacowe lekarzy – dodaje Jacek Musiał. 

W Świętokrzyskim Centrum Psychiatrii w Morawicy średnie wynagrodzenie zasadnicze lekarza wynosi 5 tys. 200 zł. Do tego dochodzą m.in. pieniądze za dyżury.

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2018 / Realizacja: dimax design & kita solution